Zobrazit na mapě

Žďárské vrchy

Žďárské vrchy se nacházejí ve východní části Českomoravské vrchoviny. Ta zde vystupuje do nadmořských výšek přes 800 metrů a díky táhlým zalesněným vrcholům, mohutným sklaním útvarům a téměř nedotčené přírody patří k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem u nás. Územím prochází hranice evropského rozvodí Labe – Dunaj.

V roce 1970 zde byla zřízena Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy (709 km2) jejíž součástí jsou národní přírodní rezervace Dářko, Žákova hora, Ransko a Radostínské rašeliniště. Hlavním centrem je město Žďár nad Sázavou, které má velký význam z hlediska cestovního ruchu a je bohaté na historické památky.

Nejvyšším vrcholem Žďárských vrchů je Devět skal (836 m) se skalními útvary a upravenou vyhlídkou. Tato oblast je velmi přitažlivá pro horolezce; Velké Dářko zase nabízí příjemné koupání. Žďárské vrchy nabízí i téměř ideální podmínky pro běžecké lyžování (především okolí Nového Města).

V oblasti jsou i zajímavé naučné stezky: Matějovský rybník, Velké Dářko, Žákova hora - Tisůvka a Krajem Chrudimky. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Žďárské vrchy je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (altán s posezením, krb) se nachází v malé osadě nedaleko lesa v malebné krajině CHKO Žďárské vrchy.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1557

Velmi pěkně zařízená prostorná chalupa se stolním tenisem a s oplocenou zahrádkou (posezení, krb, pískoviště) v tiché obci v krásné krajině centrální části Žďárských vrchů. Turistika.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1107

Dnes zobrazeno 8x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s terasou a infrasaunou ve velké zahradě (bazén, stolní tenis, hřiště, dětský koutek) na kraji obce s překrásným výhledem k lesu jen 2,5 km od Devíti skal.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1368

Prohlíželo 93 lidí

Zděná velmi pěkně zařízená chata v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v chatové osadě nedaleko lesa jen 700 m od rekreačního rybníku Velké Dářko (koupání, vodní sporty). Turistika.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1269

Zděná velmi pěkně udržovaná chata s terasou v samostatné zahradě (zahradní nábytek, krb, ohniště) v chatové osadě jen 500 m od rekreačního rybníka Velké Dářko (koupání, vodní sporty).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9922

Útulně a pěkně zařízená chata v samostatné zahradě (pergola, posezení, ohniště) v chatové osadě nedaleko lesa jen 800 m od rekreačního rybníka Velké Dářko. Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1270

Prohlíželo 91 lidí

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na kraji chatové osady u lesa na atraktivním místě nedaleko rekreačních rybníků Medlov a Sykovec ve Žďárských vrších.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1106

Velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (pergola, posezení, gril) leží v obci v atraktivní CHKO Žďárské vrchy (ideální k turistice a cykloturistice) a jen 2 km od koupaliště.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2026

Akceptované poukázky a asociace