Zobrazit na mapě

Zámek Častolovice

Hrady a zámky

Obec Častolovice leží nedaleko soutoku řek Bělá a Kněžná. Ve 14. století zde byla vybudována mohutná vodní tvrz, která byla o dvě století později přestavěna na půvabný renesanční zámek.

Zámecké nádvoří je členěno arkádami, které jsou vyzdobeny vzácnými alegorickými malbami s motivy z období antiky. Zámek byl v devadesátých letech navrácen původním majitelům. Dnes je v něm neobyčejně bohatá expozice uměleckých děl a také vzácná knihovna s mnoha historickými svazky. U zámku je velký park, jehož rozloha je čtyřicet hektarů. Je založen v přírodně krajinářském duchu v anglickém stylu a procházka v něm je opravdovým zážitkem.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Častolovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Častolovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, terasa, posezení, krb) v tichém prostředí na kraji obce jen 5 km od zříceniny hradu Potštejn a jen 10 km od Vamberku (koupaliště).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1369

Prostorný a účelně zařízený apartmán k pronájmu se samostatným vchodem v přízemí rodinného domu s možností využití části zahrady (pergola, gril) v podhůří Orlických hor jen 8 km od Opočna (zámek).

2 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 2118

Pěkná chata s terasou leží v udržované zahradě (částečně živý plot, posezení, gril) v malebné lokalitě na okraji chatové osady nedaleko Novoveského rybníka a lesa v atraktivní oblasti Podorlicka.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1725

Mimořádně luxusní stylová chalupa se sportovní a relaxační místností (vířivka) a saunou na neoploceném pozemku s terasou (bazén, posezení, krb) v krásné lokalitě tiché chalupářské osady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1068

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu se nachází v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, horské cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2245

Luxusní apartmán k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 2243

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu s terasou leží v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, horské cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2244

Akceptované poukázky a asociace