Zobrazit na mapě

Selb - město porcelánu (Německo)

Turistické zajímavosti

Nedaleko česko-německých hranic (asi 7 km jihovýchodně od městečka Aš) v regionu Bavorsko leží město Selb. Toto město je proslulé výrobou porcelánu, jejíž historie je velmi zajímavá.

V okolí Selbu byla v 19. století nalezena ložiska jemné žuly, která dala základ tradici výroby porcelánu. Zanedlouho po tomto nálezu vypukl ve městě velký ničivý požár, ve kterém zaniklo celé centrum města a mnoho lidí přišlo o své domovy a o svou živnost. Obyvatelé byli vděční za možnost začít pracovat v nedávno postavené porcelánce a porcelán díky tomu získal přídomek „bílé zlato“, neboť díky jeho výrobě se život ve zničeném městě postupně obnovil.

Tradice výroby porcelánu zůstala v Selbu dodnes. Ve 20. století se zde vyráběla celá polovina produkce porcelánu v Německu. V Selbu si návštěvníci mohou prohlédnout Muzeum porcelánu, kde se seznámí s celou historií výroby.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Selb - město porcelánu (Německo) je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Selb - město porcelánu (Německo) je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Moderně zařízená chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce a je ideální pro celoroční dovolenou v Krušných horách (turistika, lyžování).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2155

Prohlíželo 105 lidí

Rezervováno včera

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Prohlíželo 125 lidí

Rezervováno 16. 5.

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Prohlíželo 122 lidí

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Akceptované poukázky a asociace