Zobrazit na mapě

Selb - město porcelánu (Německo)

Turistické zajímavosti

Nedaleko česko-německých hranic (asi 7 km jihovýchodně od městečka Aš) v regionu Bavorsko leží město Selb. Toto město je proslulé výrobou porcelánu, jejíž historie je velmi zajímavá.

V okolí Selbu byla v 19. století nalezena ložiska jemné žuly, která dala základ tradici výroby porcelánu. Zanedlouho po tomto nálezu vypukl ve městě velký ničivý požár, ve kterém zaniklo celé centrum města a mnoho lidí přišlo o své domovy a o svou živnost. Obyvatelé byli vděční za možnost začít pracovat v nedávno postavené porcelánce a porcelán díky tomu získal přídomek „bílé zlato“, neboť díky jeho výrobě se život ve zničeném městě postupně obnovil.

Tradice výroby porcelánu zůstala v Selbu dodnes. Ve 20. století se zde vyráběla celá polovina produkce porcelánu v Německu. V Selbu si návštěvníci mohou prohlédnout Muzeum porcelánu, kde se seznámí s celou historií výroby.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Selb - město porcelánu (Německo) je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Selb - město porcelánu (Německo) je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Jednoduše a účelně zařízená chalupa k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril ohniště) leží u lesa na kraji horské obce jen 17 km severně od Karlových Varů.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2463
Velmi zajímavá je prohlídka města porcelánu – německého Selbu. V Selbu si návštěvníci mohou prohlédnout muzeum porcelánu, kde se seznámí s celou historií výroby. Historické centrum města bylo zcela zničeno při velkém požáru v polovině 19. století.

Prohlíželo 95 lidí

Zrekonstruovaná stylově zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa, gril) na okraji malé obce v malebné krajině CHKO Český les (turistika) poblíž hranic s Německem.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2323

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Pěkně a účelně zařízená retro chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, ohniště, gril) leží v blízkosti lesa v malé horské obci Pernink jen cca 20 km severně od Karlových Varů.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2464

Dnes zobrazeno 11x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Dnes zobrazeno 8x

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Akceptované poukázky a asociace