Zobrazit na mapě

Frýdlantské cimbuří

Frýdlantské cimbuří je skalní útvar nacházející se v hřebeni Poledních Kamenů v Jizerských horách. Jedná se o žulové skály s řadou žulových věží. Cimbuří tvoří dva vrcholy, které jsou oddělené hlubokou propastí a jsou přístupné pouze pěšky. Na západnějším vrcholu se nachází vyhlídka, která je dostupná po žebříku se zábradlím. Díky skalním útvarům je lokalita oblíbená horolezci. Vrcholy návštěvníkům nabízí krásné výhledy na Jizerské hory včetně hory Smrk.

Skalní útvar Frýdlantské cimbuří nese název podle frýdlantského zámku, neboť svým tvarem tuto stavbu připomíná.

Skály se nachází v národní přírodní rezervaci Jizerskohorské bučiny. K Frýdlantskému cimbuří vede žlutá a zelená značená turistická trasa. Žlutá stezka vede od Smědavy, zelená pak z městečka Hejnice. Po cestě lze zajít k vodopádu na Černém potoce, který patří mezi největší vodopády Jizerských hor.

Fotogalerie - Frýdlantské cimbuří

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Frýdlantské cimbuří je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Frýdlantské cimbuří je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 108 lidí

Stylová chalupa s obytnou místností s biliárdem a pěkně zařízená chata se pronajímají společně jedné skupině hostů a leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril).

6 ložnic / max 26 osob
číslo chalupy: 1942

Prohlíželo 122 lidí

Rezervováno včera

Jednoduše zařízená chalupa s bohatým rekreačně-sportovním zázemím (2 bazény, hřiště, stolní tenis, kulečník) v neoplocené zahradě na malebném tichém místě zcela na kraji obce na polosamotě.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chalupy: 0425

Prohlíželo 118 lidí

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a zahradou (bazén, posezení, ohniště) na kraji horské rekreační osady u lesa v samém srdci Jizerských hor jen 1,5 km od lyžařského střediska Severák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1033

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na přírodním pozemku (terasa, posezení, ohniště) v okrajové části obce u lesa s nádherným výhledem do okolí v oblasti ideální k turistice a zimním sportům.

4 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 1581

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata s terasou a malým bazénem na kraji horské obce u lesa v létě s ideálními podmínkami k turistice a v zimě s dvěmi lyžařskými areály vzdálenými do 1,5 km.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1259

Velmi pěkně zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril) v romantickém lesnatém prostředí Jizerských hor jen 600 m od rozhledny Slovanka a jen 400 m od ski areálu Severák.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1447

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebném prostředí na polosamotě nedaleko lesa přímo na turistické stezce mezi rozhlednami Bramberk a Slovanka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1551

Pěkná jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tichém horském prostředí v blízkosti pouze několika málo dalších chat jen 7 km od centra Liberce (aquapark Bybylon).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1849

Akceptované poukázky a asociace