Zámek Konopiště je velmi oblíbeným turistickým cílem. Budova zámku má přímo pohádkovou siluetu.   Nabízí návštěvníkům prohlídku interiérů s bohatým vybavením a obsáhlými sbírkami.

Při prohlídce zámku Konopiště uvidí návštěvníci velkou kolekci dobového nábytku a historických obrazů. Mohou si prohlédnout také apartmány slavných návštěvníků zámku. Zajímavé jsou privátní pokoje Františka Ferdinanda d´Este vyzdobené jeho loveckými trofejemi. V zámku se nachází vzácná sbírka zbraní a zbroje, která pochází převážně z dílen italských a německých mistrů.

U zámku je překrásná Růžová zahrada. Jsou zde i skleníky a v nich nepřeberné množství krásných tropických rostlin. Pro veřejnost je otevřeno od dubna do listopadu.

Foto: Zámek Konopiště - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Konopiště

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Konopiště je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Konopiště je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Vkusně a útulně zrekonstruovaná chalupa (2 apartmány) k pronájmu s koupacím sudem a posezením s grilem v malebné krajině Ladova kraje jen 5 km od Velkých Popovic (pivovar).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2278

Kvalitně velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707
Zámek Konopiště leží uprostřed krásné přírody. Je velmi oblíbeným turistickým cílem. Nabízí návštěvníkům prohlídku interiérů s bohatým vybavením a obsáhlými sbírkami. Budova zámku má přímo pohádkovou siluetu. Zámek Konopiště okouzlí návštěvníky v jakékoli roční době.

Retro chata k pronájmu s prostornou obytnou místností leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 1 km od přehrady Slapy (koupání, vodní sporty).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1960

Kvalitně zařízená moderní chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (terasa s posezením a krbem) leží v atraktivní chatové rekreační oblasti u přehrady Slapy (koupání, rybaření, plavba parníkem, …).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1922

Velmi pěkně zařízená chata s wellness (koupací sud, finská sauna) k pronájmu s oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril, ohniště) leží u lesa v malebném prostředí klidné chatové osady v Posázaví.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2408

Luxusně zařízená chata s wellness (celoroční bazén, finská sauna) k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, gril s ohništěm) leží v chatové osadě u lesa v malebném prostředí nedaleko řeky Sázavy.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2409

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno 12. 6.

Jednoduše zařízená chata k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, gril) a PŘEKRÁSNÝM PŘÍRODNÍM POZEMKEM SE 2 ZATOPENÝMI LOMY (přírodní koupání) a ohništěm leží v malé obci na Sedlčansku.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2327

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1550b

Akceptované poukázky a asociace