Zámek Konopiště je velmi oblíbeným turistickým cílem. Budova zámku má přímo pohádkovou siluetu.   Nabízí návštěvníkům prohlídku interiérů s bohatým vybavením a obsáhlými sbírkami.

Při prohlídce zámku Konopiště uvidí návštěvníci velkou kolekci dobového nábytku a historických obrazů. Mohou si prohlédnout také apartmány slavných návštěvníků zámku. Zajímavé jsou privátní pokoje Františka Ferdinanda d´Este vyzdobené jeho loveckými trofejemi. V zámku se nachází vzácná sbírka zbraní a zbroje, která pochází převážně z dílen italských a německých mistrů.

U zámku je překrásná Růžová zahrada. Jsou zde i skleníky a v nich nepřeberné množství krásných tropických rostlin. Pro veřejnost je otevřeno od dubna do listopadu.

Foto: Zámek Konopiště - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Konopiště

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Konopiště je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Konopiště je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 25x

Pěkná zděná chata k pronájmu se zahradou (terasa s posezením a krbem) leží v chatové osadě v malebném prostředí Měsíčního údolí u lesa zcela na okraji obce jen 6 km od zámku Konopiště.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1758

Dnes zobrazeno 51x

Luxusně zařízená novostavba k pronájmu s terasou (zapuštěný bazén, posezení) leží na udržované a oplocené zahradě v obci na řece Sázavě s možnostmi výletů krajinou Posázaví ale i do hlavního města.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2114

Dnes zobrazeno 23x

Kvalitně velmi pěkně zařízený 4-pokojový rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707

Dnes zobrazeno 10x

Retro chata k pronájmu s prostornou obytnou místností leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 1 km od přehrady Slapy (koupání, vodní sporty).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1960

Dnes zobrazeno 22x

Vkusně a útulně zařízená chalupa k pronájmu (ideální k rodinné relaxaci) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště) s mnoha přírodními zákoutími na okraji městečka.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2111

Dnes zobrazeno 14x

Kvalitně zařízená moderní chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (terasa s posezením a krbem) leží v atraktivní chatové rekreační oblasti u přehrady Slapy (koupání, rybaření, plavba parníkem, …).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1922

Dnes zobrazeno 8x

Pěkný rekreační dům se 2 samostatnými apartmány (pronajímají se společně) s oploceným dvorkem (bazén, posezení, krb) na kraji obce jen 1,5 km od přehrady Slapy (koupání, vodní sporty, rybaření).

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1618

Dnes zobrazeno 16x

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na oploceném pozemku (posezení, ohniště) leží na kraji obce poblíž řeky Blanice a Zlatohorského rybníka (rybaření) v malebné krajině nedaleko CHKO Blaník.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2126

Akceptované poukázky a asociace