Zobrazit na mapě

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky

Součástí Lednicko-valtického areálu je Národní přírodní rezervace Lednické rybníky s rozlohou 552,5 ha. Jde o soustavu 5 rybníků: Nesyt, Hlohovecký, Prostřední, Mlýnský a Zámecký.

Roku 1953 byla soustava rybníků vyhlášena jako Národní přírodní rezervace Lednické rybníky. Rezervace je bohatá výskytem vzácných druhů fauny a flóry. Vyskytují se zde vzácné druhy rostlin jako například šmel okoličnatý, lakušník Rionův, lakušník Baudotův, prustka obecná a další. Okolí rybníků lemují vrby, topoly, rákos obecný a orobinec úzkolistý.

Mezi zástupce zdejší fauny patří například žáby (skokan zelený, ropucha obecná, ropucha zelená), motýli a ptáci (strakapoud jižní, orel mořský, čáp bílý, labuť bílá, volavky,..).

Více informací o přírodní rezervaci si můžeme přečíst na tabulích při procházce Naučnou stezkou Lednické rybníky dlouhou 11 km.

Při procházce přírodní rezervací Lednické rybníky můžeme vidět Vyhlídku na Mlýnský rybník a drobné stavby Lednicko-valtického areálu Rybniční zámeček, Apollónův chrám nebo Chrám Tří Grácií.

Fotogalerie - Národní přírodní rezervace Lednické rybníky

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nevelká pěkně zařízená chata k pronájmu leží v tichém prostředí na polosamotě na konci chatové osady poblíž vinic a lesa v atraktivní oblasti Lednicko-Valtického areálu jen 4,5 km od lednického zámku.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1704

Pěkně zrekonstruovaná chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení, gril) a vinným sklípkem v tiché ulici malé obce jen 2 km od Lednicko-valtického areálu v oblasti ideální pro cykloturistickou dovolenou.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1437

Dnes zobrazeno 9x

Nový luxusní rekreační domek s terasou nabízí komfortní pronájem v prázdninovém rekreačním areálu (dětské hřiště, stolní tenis) na kraji vinařské obce v atraktivní lokalitě Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1605

Stylová a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, zastřešené posezení, gril) leží v malé obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2121

Stylová a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, zastřešené posezení, gril) leží v malé obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2122

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, gril, vyžití pro děti) leží na kraji obce v atraktivní oblasti pod Pálavou (ideální k cyklotrustice) jen 7 km od zámku Lednice.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2050

Pěkně zařízený apartmán v prvním patře rodinného domu jen 200 m od rozhledny Maják je ideální variantou ubytování pro ty, kteří chtějí poznávat krásy jižní Moravy (Pálava, Lednicko-valtický areál).

3 ložnice / max 9 osob
číslo apartmánu: 1607

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1835

Akceptované poukázky a asociace