Zobrazit na mapě

Zahradní železnice Drásov

Zahradní železnice Drásov je muzejní expozice úzkokolejné železnice, která byla vybudována na soukromém pozemku v obci Drásov poblíž Tišnova zásluhou členů místního spolku „Klub 600“. Výlet do Drásova ocení nejen obdivovatelé vlaků a železnic, ale také rodiny s dětmi.

Kromě prohlídky exponátů je možné se i povozit replikou historického vláčku. Je zde vystaveno šest motorových lokomotiv a mnoho vozíků z úzkorozchodných železnic ať už průmyslových, důlních, nebo polních drah. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout historické lokomotivy a vagónky a jejich replikami je možné se i svézt, což velmi přivítají hlavně děti. Na předváděcí trati s patnácti výhybkami proveze návštěvníky personál v dobových prvorepublikových uniformách. Celé prostředí tohoto areálu, včetně kartonových jízdenek, navozuje dojem dávno minulých let. Přímo v areálu zahradní železnice je možné zakoupit občerstvení nebo drobné upomínkové předměty.    

Fotogalerie - Zahradní železnice Drásov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zahradní železnice Drásov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zahradní železnice Drásov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zcela samostatná účelně zařízená část chalupy s vlastním vchodem ve velké oplocené zahradě (terasa, trampolína, posezení, ohniště) na kraji malé tiché obce jen 2 km od Brněnské přehrady.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1513

Dnes zobrazeno 13x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Dnes zobrazeno 8x

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Dnes zobrazeno 18x

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Pěkná útulně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorkem a oplocenou zahradou (stolní tenis, posezení, ohniště) v boční ulici nevelké obce v malebné krajině jihovýchodní části Vysočiny.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1571

Dnes zobrazeno 15x

Pěkná jednoduše zařízená chata v neoplocené zahradě (zapuštěný bazén, pergola, posezení, krb) v chatové osadě s výhledem na místní lesy asi 13 km od Tišnova (koupaliště) a 16 km od hradu Pernštejn.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0209

Dnes zobrazeno 17x

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1209

Akceptované poukázky a asociace