Zobrazit na mapě

Liberecká přehrada

Přehrada Harcov si vysloužila více názvů, můžete se setkat s označením Liberecká přehrada, přehrada Starý Harcov nebo Harcovská přehrada.

Vybudována byla mezi lety 1902 – 1904, je součástí jizerskohorské přehradní soustavy. Impulzem k její stavbě byly ničivé záplavy na konci 19. století. Byla navržena na ochranu města před povodněmi a jako zásobárna vody pro potřeby průmyslu. Vodní nádrž Harcov je první skutečná údolní nádrž postavená v Čechách.

Její hráz má výšku 20,5 metru, je 157 metrů dlouhá a její koruna se nachází 13 metrů nad okolním terénem.  Přehrada Harcov je kulturní památkou, hráz byla vystavěna z dekorativní žuly s ozdobnými věžičkami. 

Leží nedaleko centra města Liberec v údolí Harcovského potoka, z jedné strany ji obklopují lesy, z druhé klidná vilová čtvrť. Je lákavým cílem pro turisty a oblíbeným rekreačním místem obyvatel Liberce.

Větší pláž najdete na pravém břehu, kde je k dispozici i volejbalové hřiště. Můžete si půjčit raft, kanoi nebo kajak a poznávat Harcovskou přehradu z vodní hladiny. V zimě přehrada zamrzá a je možné ji využít také k bruslení.

V roce 2022 začala rozsáhlá rekonstrukce této přehrady, která má trvat do jara 2025. Těšit se můžete i na vylepšení zázemí pro návštěvníky.

Atraktivní turistické cíle v okolí Liberecké přehrady:

Fotogalerie - Liberecká přehrada

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Liberecká přehrada je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tichém horském prostředí v blízkosti pouze několika málo dalších chat jen 7 km od centra Liberce (aquapark Bybylon).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1849

Velmi pěkná chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (stolní tenis, posezení, ohniště) pod lesem na okraji obce s možností využití víceúčelového hřiště v kouzelném prostředí Jizerských hor.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2336
Přehrada Harcov si vysloužila více názvů, můžete se setkat s označením Liberecká přehrada, přehrada Starý Harcov nebo Harcovská přehrada. Je první skutečnou údolní nádrží postavenou v Čechách.

Poloroubená místně typická chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v klidné části obce jen 2,5 km od přehrady Fojtka (koupání) a jen 10 km od Liberce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0924

Dnes zobrazeno 13x

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a zahradou (bazén, posezení, ohniště) na kraji horské rekreační osady u lesa v samém srdci Jizerských hor jen 1,5 km od lyžařského střediska Severák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1033

Velmi pěkně zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril) v romantickém lesnatém prostředí Jizerských hor jen 600 m od rozhledny Slovanka a jen 400 m od ski areálu Severák.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1447

Dnes zobrazeno 12x

Rezervováno 23. 7.

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebném prostředí na polosamotě nedaleko lesa přímo na turistické stezce mezi rozhlednami Bramberk a Slovanka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1551

Prostorný zrekonstruovaný rekreační horský dům k pronájmu se společenskou místností a saunou leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště, vyžití pro děti) na krásném místě u lesa a potoka.

9 ložnic / max 43 osob
číslo chalupy: 2337

Účelně a pěkně zařízená poloroubená chalupa se zahradou (posezení, gril) na kraji malé obce ležící přímo pod horou Ještěd jen 200 m od koupaliště a jen 10 km od centra Liberce. Turistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0844

Akceptované poukázky a asociace