Zobrazit na mapě

Zámek Boskovice

Hrady a zámky

Empírový zámek Boskovice stojí z větší části na místě zbořeného kláštera dominikánů. Starobylý rozsáhlý klášter zrušil v r. 1784 Josef II. Majetek kláštera byl převeden do náboženského fondu, avšak František z Ditrichštejna celý tento objekt zpět koupil a používal jej jako manufaktura na barvivo. Počátkem 19. století byl přilehlý kostel zbořen a klášterní budova přestavěna na zámek. V roce 1850 majetek zdědila dcera posledního Ditrichštejna, Terezie, později provdaná za hraběte Alfonse Mensdorff – Poulily. Potomkům tohoto rodu byl zámek po revoluci v restituci vrácen.

Zámek je zařízen zejména klasicistně. V průjezdu mezi sochami s antickou tématikou je vyjímečná mramorová socha sedícího boha Herma od významného rakouského sochaře Josefa Kasmanna. V interiéru zámku je zachována domovní kaple Panny Marie Růžencové (presbytář původního kostela) se sakristií a oratoriem, vnitřní dispozice budovy utváří patero schodišť. O rozlehlosti zámku svědčí několik desítek ozdobných pokojů.

Zámek dodnes patří k nejkrásnějším empírovým stavbám na Moravě. Je to čtyřkřídlý empírový komplex, který s přilehlými parky tvoří výrazný umělecko architektonický celek. Zámek je otevřen pro veřejnost.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Boskovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Boskovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 11x

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202
Zámek Boskovice patří k nejkrásnějším empírovým stavbám na Moravě. Je to čtyřkřídlý empírový komplex, který s přilehlými parky tvoří výrazný umělecko architektonický celek. Zámek stojí z většíí části na místě zbořeného dominikánského kláštera. Zámek je přístupný veřejnosti.

Pěkná účelně zrekonstruovaná chata k pronájmu v tichém prostředí malé chatové osady nedaleko lesa na úpatí Drahanské vrchoviny jen 200 m od místního koupaliště a jen 10 km od Boskovic.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1458

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Moderní kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se zahradou (zapuštěný bazén, posezení, gril, ohniště) je umístěn v malé obci v atraktivní lokalitě nad přehradou Letovice (koupání a rybaření).

5 ložnic / max 9 osob
číslo chalupy: 2328

Prohlíželo 113 lidí

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Dnes zobrazeno 8x

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) v centru tiché obce jen 2 km od přírodního koupaliště a 22 km severně od Boskovic (hrad, Westernové městečko).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0641

Akceptované poukázky a asociace