Zobrazit na mapě

Infocentrum jaderné elektrárny Temelín

V renesančním zámku Vysoký Hrádek u Týna nad Vltavou je umístěno informační centrum jaderné elektrárny Temelín, kde probíhají zajímavé exkurze. Ty obsahují přednášku o jaderné elektrárně Temelín, promítnutí 3D projekce, ukázku mlžné komory a prohlídku expozice s výkladem, kde se nacházejí modely, PC programy a grafické panely. 3D promítání filmu Cesta za sluncem probíhá v moderním kinosále.

Exkurze jsou interaktivní s pomocí počítačových animací. Návštěvníci se seznámí s činností jaderné elektrárny. Nejzajímavější částí exkurze je patrně mlžná komora, ve které návštěvníci uvidí, jakým způsobem je prostředí kolem zahlceno částicemi přírodního ionizujícího záření. Otevřeno je celoročně, vstupné je zdarma.

Fotogalerie - Infocentrum jaderné elektrárny Temelín

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Infocentrum jaderné elektrárny Temelín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Infocentrum jaderné elektrárny Temelín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 160 lidí

Nově zrekonstruovaná chalupa resp. zcela samostatná část chalupy se stylovou společenskou místnosti, samostatnou zahradou (posezení, krb, dětský koutek) a zapuštěným bazénem na kraji malé obce.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1331

Zrekonstruovaná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa s posezením, gril) na okraji rekreační osady v malebném prostředí u řeky Vltavy (ideální pro rybáře).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1761

Prohlíželo 144 lidí

Nová velmi pěkná chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v chatové osadě u lesa na okraji obce v atraktivní lokalitě nedaleko soutoku řek Vltavy a Lužnice (ideální revír pro rybáře).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2040

Prohlíželo 448 lidí

Jednoduše zařízená dřevěná chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebném prostředí u řeky Lužnice (přírodní koupání, rybaření) na neoploceném pozemku (zastřešené posezení, ohniště).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2224

Prohlíželo 278 lidí

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (vířivka, pergola, gril, ohniště) leží na okraji lázeňského města na atraktivním místě v podzámčí jen 100 m od řeky Lužnice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2164

Prohlíželo 115 lidí

Rezervováno 26. 1.

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou leží na neoplocené zahradě (posezení, krb, gril) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě jen 150 m od řeky Lužnice a 6 km od lázní Bechyně.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2163

Atypicky s nádechem historie zařízený samostatný apartmán na zámku s uzavřeným nádvořím a oplocenou zahradou (pergola, posezení, gril, ohniště) v krásné lokalitě na kraji obce u lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 1130

Prohlíželo 103 lidí

Pěkná rekreační chata leží na neoploceném pozemku (zastřešené posezení, krb) v tiché chatové osadě v atraktivní lokalitě přímo u řeky Lužnice (ideální pro rybáře a vodáky) jen 6 km od Bechyně.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1712

Akceptované poukázky a asociace