Zobrazit na mapě

Infocentrum jaderné elektrárny Temelín

V renesančním zámku Vysoký Hrádek u Týna nad Vltavou je umístěno informační centrum jaderné elektrárny Temelín, kde probíhají zajímavé exkurze. Ty obsahují přednášku o jaderné elektrárně Temelín, promítnutí 3D projekce, ukázku mlžné komory a prohlídku expozice s výkladem, kde se nacházejí modely, PC programy a grafické panely. 3D promítání filmu Cesta za sluncem probíhá v moderním kinosále.

Exkurze jsou interaktivní s pomocí počítačových animací. Návštěvníci se seznámí s činností jaderné elektrárny. Nejzajímavější částí exkurze je patrně mlžná komora, ve které návštěvníci uvidí, jakým způsobem je prostředí kolem zahlceno částicemi přírodního ionizujícího záření. Otevřeno je celoročně, vstupné je zdarma.

Fotogalerie - Infocentrum jaderné elektrárny Temelín

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Infocentrum jaderné elektrárny Temelín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Infocentrum jaderné elektrárny Temelín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 127 lidí

Pěkná účelně zařízená chata nabízí pronájem v tichém prostředí chatové osady na místě s nádherným výhledem na řeku Vltavu (možnost rybaření a přírodního koupání) jen 4 km od Týna nad Vltavou.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1510

Nově zrekonstruovaná chalupa resp. zcela samostatná část chalupy se stylovou společenskou místnosti, samostatnou zahradou (posezení, krb, dětský koutek) a zapuštěným bazénem na kraji malé obce.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1331

Zrekonstruovaná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa s posezením, gril) na okraji rekreační osady v malebném prostředí u řeky Vltavy (ideální pro rybáře).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1761

Nová velmi pěkná chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v chatové osadě u lesa na okraji obce v atraktivní lokalitě nedaleko soutoku řek Vltavy a Lužnice (ideální revír pro rybáře).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2040

Prohlíželo 1162 lidí

Rezervováno včera

Pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou leží v chatové osadě u lesa na atraktivním místě přímo u řeky Lužnice (přírodní koupání, rybaření, procházky podél řeky) jen 5 km od lázní Bechyně.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2165

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (vířivka, pergola, gril, ohniště) leží na okraji lázeňského města na atraktivním místě v podzámčí jen 100 m od řeky Lužnice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2164

Prohlíželo 108 lidí

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s obytnou kuchyní (kachlová pec) v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, posezení, gril) v malebné lokalitě na kraji malé vesničky jen 2 km od Orlické přehrady.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1616

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou leží na neoplocené zahradě (posezení, krb, gril) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě jen 150 m od řeky Lužnice a 6 km od lázní Bechyně.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2163

Akceptované poukázky a asociace