Zobrazit na mapě

Zámek Sokolov

Hrady a zámky

Sokolovský zámek stojí ve středu města. Jedná se o jednopatrovou budovu, jejíž součástí je působivé nádvoří s překrásnými arkádami. Původní vodní tvrz, která zde stála, byla později přestavěna v goticko-renesančním stylu. Po známé bitvě na Bílé hoře přešel hrad do vlastnictví rodu Nosticů. Tento rod celý objekt přestavěl a tato jeho podoba se dochovala až dodnes. Z tohoto období pochází i půvabná klasicistní kašna stojící na nádvoří. Budova zámku je tvořena čtyřmi křídly s rohovými věžemi.

V areálu zámku je muzeum, jehož specializace je především hornictví a příbuzné obory. Otevřeno pro veřejnost je od března do prosince. V září se zde koná Hornická pouť.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Sokolov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Sokolov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234
První zmínky o městě Sokolov jsou již z konce 13. století. V historické části města je mnoho dochovaných budov, z nichž nejdominantnější je krásný klasicistní zámek. Původně zde stála mohutná vodní tvrz, která sloužila k obraně města před nepřáteli.

Jednoduše a účelně zařízená chalupa k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril ohniště) leží u lesa na kraji horské obce jen 17 km severně od Karlových Varů.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2463

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Pěkně a účelně zařízená retro chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, ohniště, gril) leží v blízkosti lesa v malé horské obci Pernink jen cca 20 km severně od Karlových Varů.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2464

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, vířivka, zastřešená terasa, krb, vyžití pro děti) leží u lesa v klidné části malé obce v malebném údolí řeky Ohře.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 23108

Akceptované poukázky a asociace