Zobrazit na mapě

Rozhledna U borovice

U obce Roprachtice na rozhraní mezi Krkonošemi a Jizerskými horami stojí Rozhledna U borovice. Postavena byla v letech 2008 - 2009 roprachtickým rodákem Františkem Hubařem. Rozhledna je vysoká 18 m. Její nejvyšší část tvoří dřevěný ochoz, z kterého je velmi pěkný kruhový výhled do krajiny. Nádherně lze dohlednout na hřebeny Krkonoš, Jizerských hor, dobře viditelný je vysílač na Ještědu nebo hrad Bezděz a Český ráj.

Rozhlednu u Borovice lze navštívit po celý rok o víkendech, o letních prázdninách pak denně. Rozhledna se nachází poblíž silnice vedoucí se Semil do Vysokého nad Jizerou, což pro dobrou dostupnost ocení zejména motorizovaní výletníci.

A jak vlastně vznikl název Rozhledny u Borovice? Zcela jednoduše... Byla pojmenována podle borovice, která roste hned naproti přes silnici. Původně zde rostly borovice tři, ale současně zde zůstala jen jedna jedinná. U původních obyvatel okolních obcí je toto místo "U borovice" známé také tím, že v zimě bývala silnice v tomto úseku často zaváta sněhem a vždy trvalo poměrně dlouho než byla opět zprovozněna.

Fotogalerie - Rozhledna U borovice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna U borovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna U borovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 19x

Pěkný rodinný apartmán k pronájmu v přízemí zrekonstruované 350 let staré chalupy leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště, pec) v horské obci v západní části Krkonoš. Ideální k turistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2182

Pěkná a účelně zařízená chalupa na neoplocené zahradě (bazén, posezení) v horské obci v krásné krkonošské přírodě (turistika) jen 800 m od místního koupaliště a nejbližší sjezdovky.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1029

Pěkně zařízená zahradní zděná chata v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, krb) v krkonošské obci jen 300 m od koupaliště. Okolí nabízí mnoho možností k horské cykloturistice a turistice.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0824

Stylově zařízená roubená chalupa leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na velmi pěkném místě pod lesem zcela na kraji obce s možností řady výletů do kouzelné přírody Krkonoš.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1766

Velmi pěkně zařízená chalupa s infrasaunou leží na neoploceném pozemku (bazén, stolní tenis, plocha pro míčové hry, posezení, gril) na malebném místě v horní okrajové části obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1952

Nová roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném přírodním pozemku (terasa s posezením, gril) na malebném místě v chatové osadě v kopci jen 300 m od místního přírodního koupaliště.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1819

Dnes zobrazeno 17x

Prostorná stylově zařízená chalupa k pronájmu s velkou terasou (bazén, altánek, posezení, gril) a loukou (ohniště) leží v malebném prostředí horské obce v jižní části Jizerských hor.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1965

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, krb) leží na okraji chatové osady na malebném místě u lesa s možností turistických výletů po celých Jizerských horách.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0521

Akceptované poukázky a asociace