Zobrazit na mapě

Skanzen Země Keltů

Ve vesnici Nasavrky v Pardubickém kraji leží skanzen zvaný Země Keltů. Skanzen přibližuje návštěvníkům keltské město zvané oppidum z mladší doby železné z 2. a 1. století před naším letopočtem. K vidění zde jsou obytné domy, hospodářské objekty a řemeslné dílny.

Vstupní brána a navazující kamenné opevnění v Zemi Keltů mají svůj původ v nedalekém oppidu zvaném Česká Lhotice. Země Keltů a obec Česká Lhotice jsou spojeny naučnou stezkou. Právě v České Lhotici se nachází skutečné pozůstatky pravěkého města, kde si Keltové ve 2. století před naším letopočtem vystavěli pravěké město, zvané keltské oppidum.

V rámci naučné stezky je možné spatřit expozici Po stopách Keltů v místním zámku nebo rozhlednu Boiku.

Fotogalerie - Skanzen Země Keltů

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Skanzen Země Keltů je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi atraktivní luxusní chalupa k pronájmu se stylovou společenskou místností na velkém neoploceném pozemku (bazén, 2 hřiště, stolní tenis, terasa) v těsné blízkosti skanzenu na Veselém kopci.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chalupy: 0738

Prohlíželo 98 lidí

Velmi pěkná chata k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, terasa s posezením, ohniště) v chatové rekreační osadě jen 400 m od vodní nádrže Seč (koupání, rybaření) v malebné krajině CHKO Železné hory.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chaty: 1558

Velmi pěkně zařízená prostorná chalupa k pronájmu s hernou (stolní tenis, stolní fotbal) v oplocené zahradě (zastřešený bazén, hřiště, posezení, ohniště) v malé vesničce jen 4 km od přehrady Seč.

4 ložnice / max 18 osob
číslo chalupy: 1559

Stylová chalupa k pronájmu s vkusně řešeným interiérem a 2 malými oplocenými dvorky (posezení, gril) leží v malé obci na úpatí Vysočiny nedaleko malebného mikroregionu Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1939

Stylová velmi pěkná chalupa k pronájmu s oploceným dvorkem (vířivka, posezení, gril) leží v malé obci na severním úpatí Vysočiny nedaleko malebného mikroregionu Toulovcovy Maštale.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1940

Účelně zařízená chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) u lesa nad říčkou Krounkou na kraji obce. Ideální k výletům (Žďárské vrchy, Toulovcovy Maštale).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2145

Prohlíželo 94 lidí

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, stolní tenis, posezení) v malé obci na úpatí Žďárských vrchů a nedaleko mikroregionu Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0841

Velká účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (posezení, ohniště, trampolína) na kraji obce v malebné krajině Žďárských vrchů jen 1,5 km od přírodního koupání. Ideální k turistice.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1266

Akceptované poukázky a asociace