Zobrazit na mapě

Zámek Letovice

Zámek Letovice je dominantou města Letovice ležícího asi 21 km severně od Blanska.

Původně zde stával hrad ze začátku 14. století, který byl později přestavěn na raně barokní zámek. V 19. století byly na zámku uskutečněny empírové a pseudogotické úpravy. Tehdejší hrad byl dvakrát dobyt. Nejprve Husity a později Švédy. Na letovickém zámku se vystřídalo několik majitelů. Nejdéle patřil maďarské rodině Kálnoky (1820 - 1945). Ve druhé polovině 20. století nebylo o zámek řádně pečováno a tak po roce 1989 byl zámek vrácen původním maďarským majitelům v neutěšeném stavu. Roku 2004 byl zámek prodán současnému majiteli, který se snaží zámek postupně renovovat a veřejnosti zpřístupnit.

Zámek je otevřený od května do října. Prohlédnout si můžete část zrekonstruovaných prostor, hladomornu s mučírnou, zámeckou kapli, vinný sklep a projít se zámeckým anglickým parkem. V areálu se nachází i malý Zookoutek.  

Fotogalerie - zámek Letovice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Letovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Letovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 158 lidí

Pěkná účelně zrekonstruovaná chata k pronájmu v tichém prostředí malé chatové osady nedaleko lesa na úpatí Drahanské vrchoviny jen 200 m od místního koupaliště a jen 10 km od Boskovic.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1458

Prohlíželo 150 lidí

Rezervováno včera

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb, gril) v centru tiché obce jen 2 km od přírodního koupaliště a 22 km severně od Boskovic (hrad, Westernové městečko).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0641

Prohlíželo 114 lidí

Stylová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s prostornou obytnou místností, oploceným dvorem a zahradou (zastřešené posezení, gril) a s možností využití ohniště u 100 m vzdáleného rybníka.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2025

Prohlíželo 128 lidí

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Prohlíželo 135 lidí

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malé tiché chatové osadě v malebném zalesněném údolí říčky Křetínka jen 1 km od hradu Svojanov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0412

Prohlíželo 127 lidí

Stylově zrekonstruovaná atraktivní chalupa s velmi pěkným interiérem a s kompletně bezbariérovým přízemím v oplocené zahradě (stolní tenis, posezení, gril) s okolím vhodným k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1409

Velmi pěkná chata k pronájmu se slunečnou terasou a saunou leží na neoploceném pozemku (vířivka, trampolína) ve stráni u lesa nad říčkou na okraji malé chatové osady jen 5 km od hradu Svojanov.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2144

Prohlíželo 241 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Akceptované poukázky a asociace