Zobrazit na mapě

Rozhledna Svatobor

Rozhledny

Tajemný vrch Svatobor nedaleko Sušice v krásné krajině Pošumaví je opředený mnoha pověstmi a bájemi. V minulosti zde bylo pohanské sídliště a zároveň místo prastarých náboženských rituálů. Dodnes se vypráví například pověst o záhadné kněžně Vodolence, která je zde údajně pohřbena a po které je pojmenován i půvabný kout zdejší krajiny.

Dnes stojí na vrchu Svatobor malebná roubenka poskytující útulek a odpočinek znaveným poutníkům a třicetimetrová kamenná rozhledna vystavěná ve třicátých letech minulého století. Kdo vystoupá na kamennou rozhlednu, je odměněn vyhlídkou na kraj plný přírodních krás. Při dobrém počasí je vidět až za hranice naší republiky, kde se tyčí hřebeny šumavských hor.

Otvírací doba rozhledny je od dubna do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Svatobor je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Svatobor je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Luxusně v moderním stylu zařízený podkrovní apartmán pro dovolenou na atraktivním místě v tiché části města na turistické stezce vedoucí přímo na rozhlednu Svatobor a jen 600 m od zdejšího aquaparku.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1533

Dnes zobrazeno 9x

Prostorná chalupa na velkém pozemku s bazénem, trampolínou, pergolou a krbem zcela na kraji obce v malebné přírodě pod lesem s možností mnoha výletů po celé Šumavě.

5 ložnic / max 16 osob
číslo chalupy: 0715

Stylově zařízená poloroubená chalupa k pronájmu leží na rozsáhlém neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) na kraji osady Nové Městečko v malebné šumavské krajině v blízkosti řeky Otavy a lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2065

Pěkně zařízená zcela samostatná část chalupy k pronájmu v oplocené zahradě (altán s posezením a krbem, pískoviště) v malé šumavské obci nedaleko lesa jen 8 km od města Sušice (aquapark).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1536

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu v podkroví novostavby s neoplocenou zahradou (zapuštěný bazén, terasa, posezení, ohniště) leží v malebném prostředí u lesa a biotopu na okraji obce.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1955

Dnes zobrazeno 14x

Nově zrekonstruovaná chalupa s terasou a částečně oplocenou zahradou na okraji malé šumavské osady u lesa. Výborné podmínky k turistice, cykloturistice i k výletům za hrady a zámky do okolí.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 0218

Velmi pěkná útulně zařízená chata v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, sauna, terasa s posezením, gril, ohniště) na kraji šumavské obce v malebné lokalitě u lesa s možností mnoha výletů.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 0940

Kvalitně zařízený rekreační dům s velkou oplocenou zahradou (bazén, posezení, gril, houpačky, pískoviště) v tiché části obce s částečným výhledem k hradu Velhartice. Cykloturistika.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0713

Akceptované poukázky a asociace