Zobrazit na mapě

Karlovské muzeum

V podbeskydské obci Velké Karlovice je několik dochovaných významných historických památek. Jednou z nich je roubená budova bývalého kupeckého domu stojící v centru obce. Jedná se o památkově chráněnou stavbu z 19. století. V objektu je umístěna expozice Karlovského muzea.

Zdejší národopisné sbírky přibližují návštěvníkům život místních obyvatel v minulosti. Je zde například typická valašská kuchyně s dochovaným vybavením včetně potřeb na výrobu sýra z ovčího mléka, které bývalo základem stravy lidí na Valašsku. Velmi krásné jsou dochované řezbářské práce, mezi nimiž je i cenný Betlém. Jedna část expozice je věnována místním sklárnám, které dnes již nefungují. Jsou zde k vidění ukázky foukaného i lisovaného skla.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Karlovské muzeum je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Karlovské muzeum je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 11x

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (zastřešené posezení, gril, dětský koutek) v obci v atraktivní turistické oblasti jen 500 m od koupaliště a jen 900 m od ski areálu Kyčerka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1155

Dnes zobrazeno 22x

Pěkná chalupa k pronájmu ve velké oplocené zahradě (pergola, trampolína, gril, ohniště, dětský koutek) leží v klidné části obce pod lesem (turistika, lyžování - ski areál Kyčerka jen 150 m).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1278

Stylová velmi pěkně zařízená chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) v oplocené zahradě (terasa, pergola, krb, gril, dětský koutek) na tichém místě na kraji obce u lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1378

Dnes zobrazeno 24x

Pěkně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (trampolína, posezení, ohniště, dětský koutek) leží nedaleko lesa v tiché části obce jen 200 m od cyklostezky Bečvy a jen 1,2 km od lyžařského vleku.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1632

Dnes zobrazeno 22x

Zrekonstruovaná valašská chalupa v pěkné zahradě (stolní tenis, posezení, ohniště) na malebné polosamotě pod lesem u potoka v romantickém horském údolí v atraktivní turistické oblasti.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1156

Dnes zobrazeno 8x

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s neoploceným pozemkem (pergola s posezením a krbem) leží zcela na okraji městečka v malebné horské valašské lokalitě poblíž lesa. Ideální k turistice.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2069

Dnes zobrazeno 10x

Velmi pěkná chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, gril) na malebné valašské polosamotě nedaleko lesa v atraktivní turistické oblasti Javorníků (Kohútka, Velký a Malý Javorník).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1910

Dnes zobrazeno 13x

Malá útulně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, gril) na romantickém místě zcela na kraji obce u lesa a horského potoka v turistické oblasti jen 800 m od ski areálu Razula.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1153

Akceptované poukázky a asociace