Zobrazit na mapě

Rozhledna Přední Žalý

Dominantou Vrchlabska je kopec Přední Žalý, jehož výška je 1019 metrů. Na počátku 19. století zde byla vybudována rozhledna. Původně byla dřevěná, později byla přestavěna na železnou. Od roku 1892 stojí na Předním Žalém díky hraběti Harrachovi pěkná kamenná rozhledna s výškou osmnácti metrů. Výstup na vrchol kopce a posléze ještě na rozhlednu se návštěvníkům dozajista vyplatí, neboť z jejího vrcholu je nejkrásnější krkonošská vyhlídka. Z krkonošských vrchů lze spatřit např. nejvyšší horu Sněžku, Kotel, Luční nebo Černou horu.

Na Přední Žalý vedou z několika stran turistické stezky. Cestu k rozhledně si však lze i zkrátit lanovkou z Herlíkovic.

Fotogalerie - Rozhledna Přední Žalý

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Přední Žalý je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Přední Žalý je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená horská chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, gril) nabízí turistickou dovolenou v malebném horském prostředí jen 2,5 km od rozhledny Přední Žalý.

4 ložnice / max 18 osob
číslo chaty: 1936

Dnes zobrazeno 8x

Velká účelně zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, altán, gril, ohniště) leží v centru krkonošské turistické obce a je v létě ideální pro turistickou dovolenou.

10 ložnic / max 25 osob
číslo chalupy: 1821

Pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (trampolína, pergola, ohniště) na kraji obce v krásné lokalitě u lesa jen 300 m od nejbližší sjezdovky lyžařského areálu Benecko. Ideální k turistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1139

Velmi atraktivní prostorná chalupa se stylovou obytnou místností na neoploceném pozemku (bazén, stolní tenis, posezení, gril) na kraji horské obce pod lesem jen 600 m od ski areálu Benecko.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 0825

Velmi pěkná horská chata s kulečníkem a saunou leží na neoploceném pozemku v malebném prostředí Krkonošského národního parku zcela na okraji obce u lesa. Ideální k turistice a lyžování.

14 ložnic / max 42 osob
číslo chaty: 2103

Dnes zobrazeno 9x

Nová kvalitně zařízená chata resp. samostatná polovina chaty v oploceném areálu (bazén, hřiště, posezení, krb) zcela na kraji města přímo u lyžařského areálu Kněžický vrch (2 lanovky).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1140

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s dětskou hernou a neoplocenou zahradou (bazén, pergola s posezením, ohniště) leží na malebném místě v okrajové části horské obce. Ideální k turistice.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 1933

Stylová roubená chalupa k pronájmu s neoplocenou zahradou (altánek, posezení, ohniště) leží na velmi pěkném místě v klidné horské obci a je ideálním výchozím místem k poznávání krás Krkonoš.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2029

Akceptované poukázky a asociace