Zobrazit na mapě

Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn je jeden z největších a nejlépe zachovaných goticko-renesančních pevností v Evropě a je proto také jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů. Stojí na táhlém zalesněném hřbetu nad soutokem Svratky a Nedvědičky bezmála osm století a za celou svoji historii nebyl nikdy dobyt.

Hrad patřil šlechtickému rodu pánů z Pernštejna; původ rodu i jejich hradu je neznámý, je pouze jisté, že hrad začal vznikat na skalnatém ostrohu někdy ve 13. století. Největší slávy hrad dosáhnul koncem 15. a začátkem 16. století; tehdy byl hradní palác rozšířen, vzniklo i velkolepé gotické opevnění, jedno z nejrozsáhlejších v Čechách. Hrad začal ztrácet obranný charakter, proměňoval se v obytné místo a z opevnění zůstalo jen to nejnutnější: hradby, brány a střílny. Přesto při přeměně na reprezentativní a pohodlné sídlo monumentální stavba neztratila svou obranyschopnost. V 16. století byla zřízena knihovna, která dodnes čítá okolo 13 000 svazků a listin.

Hrad je otevřen pro veřejnost v sezóně, jak bývá pro památky zvykem, tedy kromě pondělí.

Fotogalerie - Hrad Pernštejn

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Pernštejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Pernštejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 164 lidí

Rezervováno 30. 1.

Pěkná útulně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorkem a oplocenou zahradou (stolní tenis, posezení, ohniště) v boční ulici nevelké obce v malebné krajině jihovýchodní části Vysočiny.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1571

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s obytnou světnicí (kachlová kamna) leží na oploceném dvorku (vířivý sud, trampolína, posezení, gril) na návsi městyse pod hradem Svojanov.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2210

Zcela samostatná účelně zařízená část chalupy s vlastním vchodem ve velké oplocené zahradě (terasa, trampolína, posezení, ohniště) na kraji malé tiché obce jen 2 km od Brněnské přehrady.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1513

Dnes zobrazeno 17x

Rezervováno 30. 1.

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malé tiché chatové osadě v malebném zalesněném údolí říčky Křetínka jen 1 km od hradu Svojanov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0412

Dnes zobrazeno 11x

Velmi pěkná chata k pronájmu se slunečnou terasou a saunou leží na neoploceném pozemku (vířivka, trampolína) ve stráni u lesa nad říčkou na okraji malé chatové osady jen 5 km od hradu Svojanov.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2144

Prohlíželo 136 lidí

Nápaditě zařízený rekreační objekt k pronájmu leží na oploceném pozemku statku na kraji obce a nabízí všestranné vyžití pro celou rodinu s kompletním bezbariérovým přístupem i zařízením.

1 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2211

Dnes zobrazeno 8x

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Dnes zobrazeno 9x

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na kraji chatové osady u lesa na atraktivním místě nedaleko rekreačních rybníků Medlov a Sykovec ve Žďárských vrších.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1106

Akceptované poukázky a asociace