Přírodní zajímavosti

Vrchol Ostrý je prý nejkrásnější horou šumavského pohoří. Kdo vystoupá, až na vrchol hory Ostrý bude odměněn překrásnou panoramatickou vyhlídkou. Z jejího vrcholu se turistům naskýtá překrásný výhled na všechny strany Šumavy a na proslulé Černé jezero. Jedná se vlastně o dva vrcholy spojené sedlem, které nese tajuplný název Vlčí propast. Toto místo okouzlilo známého hudebního skladatele natolik, že do něj umístil děj opery Čarostřelec, kterou zkomponoval na motivy místní bajky o neuvěřitelně nadaném střelci.

Na horu Ostrý se nejlépe dostanete z městečka Hojsova Stráž po modré turistické značce. Už cesta na horu Ostrý je malým dobrodružstvím, v některých místech je strmá natolik, že dál lze jít jedině díky ocelovému lanu, které je zde nataženo kvůli zajištění bezpečí poutníků. Cestou na vrchol narazí turisté na stylovou horskou chatu, kde je možnost občerstvení a odpočinku. Hora Ostrý se tyčí u státních hranic České republiky a Německa.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Ostrý je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Ostrý je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylová kvalitně zařízená a prostorná chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, terasa, posezení, gril, dětský koutek). Ubytování v panenské šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1166

Stylová kvalitně zařízená horská chalupa s infrasaunou v částečně oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, posezení, ohniště, dětský koutek) v malebné šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0724

Prohlíželo 146 lidí

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě v turisty oblíbeném městečku Železná Ruda v dosahu těch nejpřitažlivějších šumavských cílů (Černé a Čertovo jezero, vodopád Bílá Strž).

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2038

Stylová chata k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a neoplocenou zahradou (bazén, posezení, krb) na malebném místě u lesa v sousedství pouze několika chalup v turisticky přitažlivé oblasti.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1534

Velká účelně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorkem (posezení, gril, ohniště) leží v malé obci jižně od Klatov. Šumava láká k turistice, výletům za historií, houbaření a v zimě k lyžování.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2177

Prohlíželo 123 lidí

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Stylově s nádechem historie zařízená prostorná chalupa k pronájmu s infrasaunou a s velkou zahradou (pergola s posezením, stolní tenis, trampolína, krb) na okraji malé obce v malebné krajině Pošumaví.

6 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1738

Prohlíželo 205 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Akceptované poukázky a asociace