Zobrazit na mapě

Besedické skály

Besedické skály jsou skalní oblastí v CHKO Český Ráj. Skály se skládají ze tří skalních měst – Besedické, Kalich a Chléviště. V Besedických skalách vede naučná stezka zaměřená na geologii. Orkuh má 5 km a je vhodný i pro rodiny s dětmi, které uvítají pěší výlet ve skalních labyrintech. V Besedickém skalním městě se nachází skalní věže dosahující až 10 metrů a vyhlídka Vysoká Skála. Ve skalním městě Kalich se nachází mnoho skalních výklenků, zřícených bloků a také se zde nachází bývalá modlitebna s oltářem z roku 1634. Chléviště je z této trojice největší skalní město, jehož věže dosahují více než 20 metrů. Mimo jiné se zde nachází množství slují, puklinových jeskyní a soutěsek. Z vyhlídkových míst lze dohlédnout na údolí Jizery, Vranovský Hřeben, Ještěd a Bezděz.

K Besedickému okruhu lze dojít od parkoviště v Besedicích. Od parkoviště lze po červené a zelené turistické trase dojít k bývalé chatě U Kalicha, od které začíná okruh značený žlutou turistickou značkou. 

Fotogalerie - Besedické skály

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Besedické skály je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Besedické skály je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (nadzemní bazén, vířivka, zastřešené posezení, zahradní krb) leží v samém srdci Českého ráje v údolí řeky Jizery nedaleko Zlaté stezky Českého ráje.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2447

Prohlíželo 147 lidí

Nová kvalitně zařízená chata s moderním interiérem, bazénem a terasou v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály. Cykloturistika.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1302
Besedickými skalami vede okružní cesta, kde je možné spatřit Chléviště se Slují Václava Sadovského ze Sloupna. Seskupení skal U Kalicha skrývá oltář s vytesaným kalichem a letopočtem 1634. Na stěnách je dále možné spatřit úryvek z Kšaftu J. A. Komenského, verše o Kralické bibli a verše františkánského mnicha J. Vitáska.

Nová velmi vkusně zařízená chata s bazénem a terasou (posezení, gril) v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 0821

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147

Pěkně zařízená novostavba rekreačního domu k pronájmu se zahradou (terasa s posezením, gril) leží na kraji malé obce s výhledem na horu Kozákov jen 1 km od Klokočských a Betlémských skal.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 23101

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Pěkně a účelně zařízená chalupa se 2 samostatnými apartmány k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (velké vyžití pro děti, posezení, zahradní krb) leží v malé obci u Turnova v centru Českého ráje.

1 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2446

Účelně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa, gril, ohniště) leží v atraktivní oblasti Českého ráje jen 3 km od rozhledny Kozákov a 8 km od Turnova (koupaliště).

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2333

Akceptované poukázky a asociace