Zobrazit na mapě

Besedické skály

Besedické skály jsou skalní oblastí v CHKO Český Ráj. Skály se skládají ze tří skalních měst – Besedické, Kalich a Chléviště. V Besedických skalách vede naučná stezka zaměřená na geologii. Orkuh má 5 km a je vhodný i pro rodiny s dětmi, které uvítají pěší výlet ve skalních labyrintech. V Besedickém skalním městě se nachází skalní věže dosahující až 10 metrů a vyhlídka Vysoká Skála. Ve skalním městě Kalich se nachází mnoho skalních výklenků, zřícených bloků a také se zde nachází bývalá modlitebna s oltářem z roku 1634. Chléviště je z této trojice největší skalní město, jehož věže dosahují více než 20 metrů. Mimo jiné se zde nachází množství slují, puklinových jeskyní a soutěsek. Z vyhlídkových míst lze dohlédnout na údolí Jizery, Vranovský Hřeben, Ještěd a Bezděz.

K Besedickému okruhu lze dojít od parkoviště v Besedicích. Od parkoviště lze po červené a zelené turistické trase dojít k bývalé chatě U Kalicha, od které začíná okruh značený žlutou turistickou značkou. 

Fotogalerie - Besedické skály

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Besedické skály je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Besedické skály je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 136 lidí

Nová kvalitně zařízená chata s moderním interiérem, bazénem a terasou v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály. Cykloturistika.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1302

Nová velmi vkusně zařízená chata s bazénem a terasou (posezení, gril) v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 0821

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Kvalitně zařízená chalupa s prostornou obytnou místností s krbem v oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) leží v malebné lokalitě u lesa pod hradem Valdštejn nedaleko skalního města Hruboskalsko.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1702

Prohlíželo 249 lidí

Malá zcela jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě za domem ubytovatele (zapuštěný bazén, posezení, krb, dětské hřiště) na okraji města Turnov jen 3 km od hradu Valdštejn.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1753

Prostorná a plně vybavená chalupa k pronájmu s útulnou rodinnou atmosférou leží na neoplocené zahradě (venkovní posezení, gril, ohniště) v obci na jihu Jizerský hor.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2079

Prohlíželo 126 lidí

Kvalitně zařízená rekreační chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s venkovním posezením, gril) leží na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1827

Akceptované poukázky a asociace