Zobrazit na mapě

Rozhledna Val

Výhled z rozhlednyRozhledna Val se nachází na stejnojmenném kopci u města Králíky v osadě Dolní Hedeč nedaleko poutního místa Hora Matky Boží. Rozhledna byla postavena v roce 2002. Z vyhlídkového ochozu, který je ve výšce 22 m nad zemí, se všem, kteří na něj vystoupají po 102 schodech, naskytne přenádherný kruhový výhled. Dominantou výhledu je bezesporu masív Králického Sněžníku, Suchý vrch a panorama Jeseníků. Zahlédnout lze i televizní vysílač na Pradědu.

Rozhledna je volně přístupná po celý rok. K rozhledně vede asfaltová komunikace, je tedy přístupna autem, na kole i pěšky. Rozhledna je zároveň telekomunikační věží.

Fotogalerie - Rozhledna Val

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Val je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Val je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 100 lidí

Stylová roubená chalupa s infrasaunou na neoplocené zahradě (hřiště, bazén, posezení, ohniště) na kraji malé obce nedaleko lesa v atraktivní lokalitě jen 400 m od kláštera Hedeč a rozhledny Val.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1250

Stylově zrekonstruovaná atraktivní chata se sportovní místností (kulečník, stolní tenis) a wellness koupelnou (vířivá vana, sauna) na neoploceném pozemku v pěkném místě na kraji malé horské osady.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chaty: 1468

Prohlíželo 111 lidí

Nový luxusně zařízený srub se stylovou obytnou místností (krb), zastřešenou terasou a zahradou (posezení, krb, dětské hřiště) nabízí pronájem na malebném místě nedaleko lesa na kraji obce.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1604

Prohlíželo 99 lidí

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou v zahradě s bazénem a pergolou (posezení, gril) leží v okrajové části města v dosahu mnoha turistických cílů (Kralický Sněžník, Suchý vrch, …).

6 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2033

Prohlíželo 91 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, hřiště, terasa s posezením, krb) se nachází na polosamotě na kraji obce s možností krásných výletů do Jeseníků i Orlických hor.

3 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 1634

Mimořádně atraktivní chata v oplocené zahradě (bazén, trampolína, dětský koutek, posezení, krb, sauna, koupací káď) v malé tiché obci jen 10 km od Dolní Moravy (Stezka v oblacích).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1370

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s hernou (kulečník) a velkou neoplocenou zahradou (bazén, trampolína, terasa, gril) leží na malebné polosamotě zcela na okraji obce s výhledem na hory.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2034

Prohlíželo 106 lidí

Stylová účelně zařízená chalupa s hernou (kulečník, stolní fotbálek) ve velké zahradě (zapuštěný bazén, tenisový kurt, stolní tenis) leží na horním konci obce na kouzelném místě u lesa a louky.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 9540

Akceptované poukázky a asociace