Přírodní zajímavosti

Bývalá národní přírodní rezervace Štolpichy se nacházela poblíž Hejnic v malebném údolí, kterým protékají potoky Malý a Velký Štolpich. Jméno pocházelo z doby, kdy se zde v mnoha štolách těžilo zlato a jiné drahé kovy. NPR Štolpichy byla zrušena v roce 1999 a začleněna do NPR Jizerskohorské bučiny.

Údolím, ve kterém bývalá přírodní rezervace Štolpichy leží, vede turisticky značená cesta kolem arboreta ve Ferdinandově.

Na toku Velkého Štolpichu můžeme obdivovat jedinečné vodopády a kaskády, které se tvoří v místě, kde potok překonává až třicet metrů vysokou skalní stěnu. Trasa vede v těchto místech strmou cestou až k vyhlídce na vodopád a dále k Ořešníku, z jehož vrcholu můžeme vidět celé krásné okolí. K vrcholu se však dostaneme pouze po úzkém hřebenu a schodech vytesaných do skály. Na skále je umístěn kříž, který zde roku 1813 vztyčili mniši z řádu Františkánů.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Štolpichy je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Štolpichy je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 107 lidí

Stylová chalupa s obytnou místností s biliárdem a pěkně zařízená chata se pronajímají společně jedné skupině hostů a leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril).

6 ložnic / max 26 osob
číslo chalupy: 1942

Prohlíželo 99 lidí

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a zahradou (bazén, posezení, ohniště) na kraji horské rekreační osady u lesa v samém srdci Jizerských hor jen 1,5 km od lyžařského střediska Severák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1033

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na přírodním pozemku (terasa, posezení, ohniště) v okrajové části obce u lesa s nádherným výhledem do okolí v oblasti ideální k turistice a zimním sportům.

4 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 1581

Velmi pěkně zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril) v romantickém lesnatém prostředí Jizerských hor jen 600 m od rozhledny Slovanka a jen 400 m od ski areálu Severák.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1447

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno 16. 8.

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebném prostředí na polosamotě nedaleko lesa přímo na turistické stezce mezi rozhlednami Bramberk a Slovanka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1551

Pěkná jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tichém horském prostředí v blízkosti pouze několika málo dalších chat jen 7 km od centra Liberce (aquapark Bybylon).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1849

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata s terasou a zapuštěným bazénem na kraji horské obce u lesa v létě s ideálními podmínkami k turistice a v zimě s dvěmi lyžařskými areály vzdálenými do 1,5 km.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1259

Poloroubená místně typická chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v klidné části obce jen 2,5 km od přehrady Fojtka (koupání) a jen 10 km od Liberce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0924

Akceptované poukázky a asociace