Zobrazit na mapě

Zoopark Chomutov

Parky a zahrady

Podkrušnohorský Zoopark Chomutov se rozkládá nedaleko centra města v blízkosti unikátního Kamencového jezera. Byl založen v roce 1975. V areálu zooparku jsou zalesněné stráně, prostorné travnaté výběžky i velké vodní plochy. Park je opravdu rozlehlý, jeho výměra je více než sto hektarů. Procházka lehce zvlněným terénem je však příjemná i pro méně zdatné chodce.

V chomutovském zooparku se chová na sto dvacet druhů savců, ptáků a plazů a je zde více než pět set kusů zvířat. ZOO se specializuje hlavně na faunu evropských palearktických oblastí. Zoopark v Chomutově má prvenství v odchovu vzácných pelikánů a tchoříků skvrnitých. Otevřeno pro veřejnost je celoročně.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zoopark Chomutov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zoopark Chomutov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Útulná plně vybavená rodinná chata s krbem k pronájmu leží na oploceném pozemku (vyhřívaný bazén, sauna, vířivka, venkovní krb s posezením, gril a stolní tenis) v chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2215

Novostavba luxusně zařízené chaty k pronájmu s infrasaunou, vířivkou a vyhřívaným venkovním bazénem leží na částečně oploceném pozemku v klidné chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2216
V rozsáhlém Zooparku Chomutov mohou návštěvníci obdivovat mnoho zvířat včetně dvanácti celosvětově ohrožených druhů živočichů zapsaných do červené knihy IUCN. Tato zoologická zahrada má také velkou zásluhu na zachování hoholů severních v České republice. U areálu je možnost parkování.

Novostavba luxusně zařízené chaty k pronájmu s infrasaunou, vířivkou a vyhřívaným venkovním bazénem leží na částečně oploceném pozemku v klidné chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2217

Pěkně zařízený zrekonstruovaný dům zasazený v obranných hradbách původního městského opevnění k pronájmu s oploceným dvorem (terasa s posezením, markýza, gril) leží v historickém centru Kadaně.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2465

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (zastřešená terasa, ohniště s roštem) leží na okraji obce nad údolím řeky Ohře s výhledem na Doupovské hory jen 6 km od Klášterce nad Ohří (aquapark).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2372

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Účelně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem a ohništěm) nedaleko největšího lyžařského areálu Klínovec. Ideální pro lyžaře, turisty a cykloturisty.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2251

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, vířivka, zastřešená terasa, krb, vyžití pro děti) leží u lesa v klidné části malé obce v malebném údolí řeky Ohře.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 23108

Akceptované poukázky a asociace