Zobrazit na mapě

Staroměstské náměstí

Památky

Staroměstské náměstí je nejstarší náměstí v Praze. Je obklopeno řadou historických domů.  Je zde i Staroměstská radnice s jedním z nejznámějších orlojů na světě. Uprostřed náměstí je socha Jana Husa. Nedaleko je stanoviště koňských spřežení. Odtud se můžete vydat po Starém městě kočárem s koňmi.

Na Staroměstském náměstí rozhodně stojí za to, vyvézt se výtahem na věž Staroměstské radnice a vidět celé náměstí a jeho okolí z ptačí perspektivy. Vedle paláce Kinských se nachází dům U Kamenného zvonu. Je to jeden z nejkrásnějších středověkých domů. Byl sídlem české královny Richenzy, manželky Václava II. V domě je dnes galerie.

Jednou z dominant Staroměstského náměstí je kostel Panny Marie před Týnem postavený v 15. století v gotickém slohu. V kostele je pohřben známý astronom a hvězdář Rudolfa II. Tycho de Brahe.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Staroměstské náměstí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Staroměstské náměstí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Jednoduše zařízená 3-pokojová chata v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína) v chatové oblasti na okraji Prahy s dobrou dostupností do centra (spojení MHD). Aquapark Aquapalace 16 km.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0549

Prohlíželo 96 lidí

Stylová nově zrekonstruovaná chalupa s oplocenou zahrádkou (koupací jezírko, terasa s posezením, gril) v atraktivní lokalitě CHKO Český kras jen 8 km od hradu Karlštejn a jen 23 km od centra Prahy.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1615

Kvalitně velmi pěkně zařízený 4-pokojový rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707

Prohlíželo 221 lidí

Vkusně a útulně zařízená chalupa k pronájmu (ideální k rodinné relaxaci) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště) s mnoha přírodními zákoutími na okraji městečka.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2111

Prohlíželo 345 lidí

Luxusně zařízená novostavba k pronájmu s terasou (zapuštěný bazén, posezení) leží na udržované a oplocené zahradě v obci na řece Sázavě s možnostmi výletů krajinou Posázaví ale i do hlavního města.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2114

Prohlíželo 133 lidí

Zděný jednoduše zařízený rekreační objekt s malou oplocenou zahrádkou (gril) v okrajové části města asi 1 km od koupaliště. Ideální k poznávání krás CHKO Kokořínsko. Cykloturistika.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1262

Pěkný rekreační dům se 2 samostatnými apartmány (pronajímají se společně) s oploceným dvorkem (bazén, posezení, krb) na kraji obce jen 1,5 km od přehrady Slapy (koupání, vodní sporty, rybaření).

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1618

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Akceptované poukázky a asociace