Přírodní zajímavosti

Hora Klínovec je nejvyšším vrcholem Krušných hor. Měří 1244 metrů a na její vrchol vede lanová sedačková dráha. Z vršku Klínovce je za pěkného počasí nádherný výhled. Je dokonce možné zahlédnout velmi vzdálenou Sněžku, horu Říp a za dobré viditelnosti i pražský Petřín.

Na svazích hory Klínovec je velké množství sjezdovek a vleků. Klínovec je největším zimním střediskem Krušných hor. Lanovka, která na Klínovec vede, má spodní stanici nedaleko Jáchymova. Její délka je 1685 metrů a jízda na vrchol Klínovce trvá dvacet minut. Na vrchol je možné vyjet i autem, nahoře je parkoviště.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Klínovec je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Klínovec je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Účelně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem a ohništěm) nedaleko největšího lyžařského areálu Klínovec. Ideální pro lyžaře, turisty a cykloturisty.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2251

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202
Nejvyšším vrcholem Krušných hor je Klínovec. Na jeho vrchol mohou návštěvníci vyjet lanovou dráhou. Už při cestě na vrchol se otvírá před jejich zraky krásný výhled do okolní krajiny. Přímo z vrcholu Klínovce je nádherný rozhled do překvapivě velké dálky.

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, vířivka, zastřešená terasa, krb, vyžití pro děti) leží u lesa v klidné části malé obce v malebném údolí řeky Ohře.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 23108

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (zastřešená terasa, ohniště s roštem) leží na okraji obce nad údolím řeky Ohře s výhledem na Doupovské hory jen 6 km od Klášterce nad Ohří (aquapark).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2372

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Pěkně a účelně zařízená retro chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, ohniště, gril) leží v blízkosti lesa v malé horské obci Pernink jen cca 20 km severně od Karlových Varů.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2464

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Akceptované poukázky a asociace