Zobrazit na mapě

Javoříčské jeskyně

Přírodní zajímavosti

Nedaleko obce Javoříčko, která je díky své tragické minulosti také nazývána Moravské Lidice, se nacházejí Javoříčské jeskyně s mimořádně krásnou krápníkovou výzdobou. Vyhloubil je proud podzemního potoka ve vápencovém masivu. Pro veřejnost přístupné jsou od roku 1952.

Návštěvníci budou jistě překvapeni tím, jak velké a rozsáhlé prostory se v jeskyních nacházejí. Ohromující Dóm gigantů patří k největším podzemním prostorám v naší zemi a vyniká nejbohatší krápníkovou výzdobou. Součástí tohoto dómu je také útvar zvaný Niagara. Jedná se o barevný sintrový vodopád. Jeskynní labyrint tvoří dvě patra a jeho celková délka je čtyři kilometry. Pro veřejnost je připravená trasa měřící přibližně jeden kilometr. Pro malé návštěvníky je zde překrásná Pohádková jeskyně, kde stalagmity a stalaktity tvoří fantastické útvary připomínající výjevy a postavy z pohádek. V této části se nachází nejzajímavější sintrový útvar Javoříčských jeskyní naprosto unikátní průsvitná Záclona.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Javoříčské jeskyně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Javoříčské jeskyně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s terasou (posezení, gril) a stylovou obytnou místností s krbem leží v kouzelné kopcovité krajině Drahanské vrchoviny jen 14 km od hradu Bouzov.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2331

Prohlíželo 143 lidí

Kvalitně zařízený prázdninový bungalov (chata) k pronájmu leží zcela na okraji obce v oplocené zahradě (terasa s posezením, ohniště) jen 200 od lesa, 1 km od koupaliště a 6,5 km od hradu Bouzov.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2001
V lůně vápencové hory Špraněk se ukrývají překrásné Javoříčské jeskyně. Jejich krápníková výzdoba patří bezesporu k nejkrásnějším v České republice. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout a obdivovat stalagmity, stalaktity a stalagnáty nejrozmanitějších tvarů a velikostí a také jezírka, ve kterých září jeskynní perly či překrásné sintrové záclony.

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, infrasauna), zastřešenou terasou a grilem leží na oplocené zahradě na klidném krásném místě u lesa na okraji obce.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2330

Kvalitně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (vířivka, sauna, posezení, gril) leží na okraji rekreační obce na malebném místě u lesa a je ideální pro rodinnou dovolenou po celý rok.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1958

Účelně zařízená chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (bazén, lavičky, gril) leží na kraji obce v malebné na lesy bohaté krajině jen 7 km od Moravské Třebové (aquapark). Cykloturistika.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0955

Rezervováno 17. 6.

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v částečně oplocené zahradě leží v chatové osadě v blízkosti přehrady Na Jahodné (koupání) v malebné krajině Zábřežské vrchoviny na úpatí Jeseníků.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1925

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) v centru tiché obce jen 2 km od přírodního koupaliště a 22 km severně od Boskovic (hrad, Westernové městečko).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0641

Pěkná účelně zrekonstruovaná chata k pronájmu v tichém prostředí malé chatové osady nedaleko lesa na úpatí Drahanské vrchoviny jen 200 m od místního koupaliště a jen 10 km od Boskovic.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1458

Akceptované poukázky a asociace