Zobrazit na mapě

Suché skály

Přírodní zajímavosti

Suché skály se nacházejí v Českém ráji poblíž obce Malá Skála a tyčí se v kopci až do výše 70 m. Suché skály jsou národní přírodní památkou a jsou často nazývány jako České Dolomity nebo Kantorovy varhany. Jedná se o ostře rozeklané pískovcové útvary bez lesního porostu, které jsou oblíbeným místem horolezců.

Křemičitý pískovec, ze kterého jsou tyto skály tvořeny, má pro horolezectví ideální vlastnosti. Horolezci si zde mohou vybrat z téměř čtyřiceti možností výstupu od prvního do čtvrtého stupně obtížnosti. Nejoblíbenější jsou vrcholy Bílá Věž, Hlavní věž a Sokolí věž. Kdo tyto skály zdolá, může si odtud vychutnat nádherný výhled do kraje a na řeku Jizeru.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Suché skály je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Suché skály je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (nadzemní bazén, vířivka, zastřešené posezení, zahradní krb) leží v samém srdci Českého ráje v údolí řeky Jizery nedaleko Zlaté stezky Českého ráje.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2447

Nová velmi vkusně zařízená chata s bazénem a terasou (posezení, gril) v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 0821
Suché skály bývají někdy nazývány jako České Dolomity nebo Kantorovy varhany. Jsou vyhlášenou národní přírodní památkou. Jedná se o obdivuhodné pískovcové útvary, které tvoří charakteristickou dominantu Přírodního parku Maloskalsko.

Dnes zobrazeno 18x

Nová kvalitně zařízená chata s moderním interiérem, bazénem a terasou v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály. Cykloturistika.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1302

Pěkně zařízená novostavba rekreačního domu k pronájmu se zahradou (terasa s posezením, gril) leží na kraji malé obce s výhledem na horu Kozákov jen 1 km od Klokočských a Betlémských skal.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 23101

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Prostorná a plně vybavená chalupa k pronájmu s útulnou rodinnou atmosférou leží na neoplocené zahradě (venkovní posezení, gril, ohniště) v obci na jihu Jizerský hor.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2079

Účelně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa, gril, ohniště) leží v atraktivní oblasti Českého ráje jen 3 km od rozhledny Kozákov a 8 km od Turnova (koupaliště).

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2333

Akceptované poukázky a asociace