Zobrazit na mapě

Dělostřelecká tvrz Hůrka

Dělostřelecká tvrz Hůrka se nachází v blízkosti města Králíky. Byla vybudována jako součást československého opevňovacího systému, který byl budován v letech 1935-1938 jako obrana proti vpádu fašistických vojsk.

Z důvodu, že tvrz Hůrka byla armádou využívaná ještě v 90. letech 20. století a to jako muniční sklad, je ze všech vojenských pevností v České republice tou nejzachovalejší.

Jednotlivé objekty dělostřelecké tvrze Hůrka jsou pod zemí spojeny chodbami. Nachází se zde celé zázemí pro posádku v počtu čtyři sta vojáků. Jsou zde kasárna s kuchyní, ošetřovna, elektrárna i skladiště munice. Všechny prostory jsou spojeny podzemními chodbami a sály, je zde funkční výtah a návštěvníci uvidí i malý vláček úzkorozchodné železnice. Na prohlídkové trase pevnosti jsou informační tabule s popisem jednotlivých úseků. Některé sály podzemí jsou využity pro různé výstavy a expozice. Prohlídka podzemí trvá více než hodinu a i v letním období je nutné teplé oblečení a pevná obuv. 

V Orlických horách lze navštívit i další dělostřelecké tvze, které byly budovány před 2. světovou válkou na obranu před německou armádou. Jedná se o pevnost Hanička a Bouda.

Fotogalerie - Dělostřelecká tvrz Hůrka

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Dělostřelecká tvrz Hůrka je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Dělostřelecká tvrz Hůrka je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 351 lidí

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou v zahradě s bazénem a pergolou (posezení, gril) leží v okrajové části města v dosahu mnoha turistických cílů (Kralický Sněžník, Suchý vrch, …).

6 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2033

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s hernou (kulečník) a velkou neoplocenou zahradou (bazén, trampolína, terasa, gril) leží na malebné polosamotě zcela na okraji obce s výhledem na hory.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2034

Stylová roubená chalupa s infrasaunou na neoplocené zahradě (hřiště, bazén, posezení, ohniště) na kraji malé obce nedaleko lesa v atraktivní lokalitě jen 400 m od kláštera Hedeč a rozhledny Val.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1250

Stylově zrekonstruovaná atraktivní chata se sportovní místností (kulečník, stolní tenis) a wellness koupelnou (vířivá vana, sauna) na neoploceném pozemku v pěkném místě na kraji malé horské osady.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chaty: 1468

Nový luxusně zařízený srub se stylovou obytnou místností (krb), zastřešenou terasou a zahradou (posezení, krb, dětské hřiště) nabízí pronájem na malebném místě nedaleko lesa na kraji obce.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1604

Mimořádně atraktivní chata v oplocené zahradě (bazén, trampolína, dětský koutek, posezení, krb, sauna, koupací káď) v malé tiché obci jen 10 km od Dolní Moravy (Stezka v oblacích).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1370

Pěkná jednoduše zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, hřiště, terasa s posezením, krb) se nachází na polosamotě na kraji obce s možností krásných výletů do Jeseníků i Orlických hor.

3 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 1634

Prohlíželo 127 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (posezení, krb) na malebném místě na okraji horské obce nedaleko lesa na úpatí Kralického Sněžníku jen 3 km od Stezky v oblacích.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1158

Akceptované poukázky a asociace