Zobrazit na mapě

Rozhledna Kleť

Kamennou věž na Kleti nechal vystavět na začátku 19. století kníže Josef Schwarzenberg, kterému tehdy patřilo zdejší panství. Jedná se o nejstarší horskou kamennou rozhlednu v naší zemi.

Z obce Holubov z části Krasetín vede na Kleť sedačková lanovka, která měří téměř dva kilometry. Hora Kleť je nejvyšším vrcholem Blanského lesa. Kromě rozhledny mohou turisté navštívit také hvězdárnu. Odpočinek a občerstvení najdou v turistické chatě na vrcholu. V okolí rozhledny se nachází mnoho zajímavých skalních útvarů.

Rozhledna je přístupná celoročně, lanová dráha funguje v červenci a srpnu denně jinak jen v sobotu a neděli.

Fotogalerie - Rozhledna Kleť

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Kleť je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Kleť je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 38x

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou a malou zahradou (ohniště, posezení) leží v chatové osadě poblíž lesa v malebné krajině CHKO Blanský les jen 17 km od Českého Krumlova.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2292

Pěkná jednoduše zařízená chata s terasou (zahradní nábytek) na neoploceném pozemku (bazén, stolní tenis, gril) leží v malé chatové osadě v malebném údolíčku Jíleckého potoka obklopeném lesy.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1654

Pěkně zařízený apartmán v podkroví velké chalupy (bývalého mlýna) v atraktivním areálu s bohatým rekreačním vyžitím (zapuštěný bazén, trampolína, altán, pergola s krbem, ohniště).

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1814b

Dnes zobrazeno 18x

Rezervováno 4. 7.

Pěkně zařízený apartmán ve sníženém přízemí velké chalupy (bývalého mlýna) v atraktivním areálu s bohatým rekreačním vyžitím (zapuštěný bazén, trampolína, altán, pergola s krbem, ohniště).

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1814a

Chalupa resp. zcela samostatné podkroví chalupy s vlastním vchodem leží na malebné samotě u lesa ne neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) jen 5 km od Holašovic (památka UNESCO).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1855

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa resp. samostatné levé křídlo bývalé zemědělské usedlosti s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, ohniště) a dvorem leží na malebné jihočeské samotě.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2017

Pěkný prostorný samostatný apartmán na chalupě s vnitřním bazénem, vířivkou a rozlehlou zahradou (trampolína, terasa s posezením, gril) leží na kouzelné samotě u lesa s nádherným výhledem do okolí.

3 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 1741

Chalupa resp. zcela samostatná nově zařízená část zrekonstruované usedlosti s uzavřeným dvorem (stolní tenis, trampolína, posezení, gril) a hřištěm na krásné samotě s výhledy do okolí.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1215

Akceptované poukázky a asociace