Zobrazit na mapě

Klášter Nová Říše

Památky

Klášter premonstrátů v Nové Říši byl vybudovát před osmi sty lety. Jeho historie je velmi dramatická. V současnosti mohou turisté navštívit krásný kostel Svatého Petra a Pavla a prohlédnout si vzácné varhany a bohatou klášterní knihovnu

V období 2. světové války byl klášter v Nové Říši obsazen jednotkami SS a premonstráti téměř všichni zahynuli v plynových komorách v Osvětimi. Když válka skončila, byl klášter opět na obtíž tentokráte ale komunistickému režimu. V roce 1950 všechny řeholníky odvezla státní policie a byli bezdůvodně na dlouhou dobu uvězněni. Budova kláštera byla poté využívána jako armádní sklad. Po revoluci byly zničené budovy církvi navráceny. Dnes se v letních měsících v prostorách kláštera rekreují nemocné děti a je i místem odpočinku a načerpání duchovních sil pro dospělé.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Klášter Nová Říše je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Klášter Nová Říše je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Atraktivní v moderním stylu zařízená chalupa se stylovou obytnou místností a infrasaunou se zcela uzavřeným dvorem (vířivka, posezení, krb, zahradní kuchyňka, stolní tenis) v malé obci.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1520

Pěkně a stylově zařízený zcela samostatný podkrovní apartmán s terasou v nově zrekonstruované usedlosti s okrasnou zahradou (zahradní jezírko, obora s daňky) jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo apartmánu: 0709

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Prohlíželo 117 lidí

Rezervováno 24. 9.

Romantická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, pergola, ohniště) leží na okraji malé obce na rozhraní mezi Českou Kanadou a Vysočinou jen 9 km od historického města Telč.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1744

Rezervováno 24. 9.

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s barokním štítem a uzavřeným dvorem (venkovní posezení, gril) leží v centru malé obce jen 12 km od Vranovské přehrady (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1907

Nápaditě zařízená chalupa resp. samostatné křídlo kamenné chalupy s uzavřeným dvorem (bazén, zahradní kino, stolní tenis) a velkou zahradou v těsné blízkosti řeky (rybaření) na kraji tiché vesničky.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1745

Nově zrekonstruovaná mimořádně pěkná chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (bazén, stolní tenis, posezení, krb, ohniště) v malé obci v malebné krajině jen 7 km od Vranovské přehrady.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1647

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (bazén, vířivka, pergola, posezení, gril) se nachází v centru malé obce jen 7 km od Vranovské přehrady (koupání, rybaření, plavba lodí).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1871

Akceptované poukázky a asociace