Zobrazit na mapě

Klášter Nová Říše

Památky

Klášter premonstrátů v Nové Říši byl vybudovát před osmi sty lety. Jeho historie je velmi dramatická. V současnosti mohou turisté navštívit krásný kostel Svatého Petra a Pavla a prohlédnout si vzácné varhany a bohatou klášterní knihovnu

V období 2. světové války byl klášter v Nové Říši obsazen jednotkami SS a premonstráti téměř všichni zahynuli v plynových komorách v Osvětimi. Když válka skončila, byl klášter opět na obtíž tentokráte ale komunistickému režimu. V roce 1950 všechny řeholníky odvezla státní policie a byli bezdůvodně na dlouhou dobu uvězněni. Budova kláštera byla poté využívána jako armádní sklad. Po revoluci byly zničené budovy církvi navráceny. Dnes se v letních měsících v prostorách kláštera rekreují nemocné děti a je i místem odpočinku a načerpání duchovních sil pro dospělé.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Klášter Nová Říše je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Klášter Nová Říše je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Atraktivní v moderním stylu zařízená chalupa se stylovou obytnou místností a infrasaunou se zcela uzavřeným dvorem (vířivka, posezení, krb, zahradní kuchyňka, stolní tenis) v malé obci.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1520

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568
Klášter premonstrátů v Nové Říši byl vybudovát před osmi sty lety. Jeho historie je velmi dramatická. V současnosti mohou turisté navštívit krásný kostel Svatého Petra a Pavla a prohlédnout si vzácné varhany a bohatou klášterní knihovnu.

Prohlíželo 164 lidí

Romantická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, pergola, ohniště) leží na okraji malé obce na rozhraní mezi Českou Kanadou a Vysočinou jen 9 km od historického města Telč.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1744

Kvalitně zařízená moderní novostavba chaty k pronájmu na okraji obce se zahradou a bohatým zábavně-relaxačním zázemím (wellness zóna, zapuštěný bazén, pergola, gril, ohniště a vyžití pro děti).

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 2355

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s barokním štítem a uzavřeným dvorem (venkovní posezení, gril) leží v centru malé obce jen 12 km od Vranovské přehrady (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1907

Prohlíželo 143 lidí

Nově zrekonstruovaná velmi pěkná chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem a bohatým zábavně-rekreačním a wellness zázemím (bazén, koupací sud, sauna, kulečník, stolní tenis, stolní fotbálek, gril).

2 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1647

Stylově zrekonstruovaný původní statek k pronájmu na oploceném pozemku (koupací jezírko, posezení, gril, zahradní krb, infrasauna) v klidné obci na Vysočině 10 km jižně od Jihlavy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2213

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, vířivka, trampolína, pergola, gril) se nachází v malé obci v malebné krajině jen 7 km od Vranovské přehrady (koupání, plavba lodí).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2268

Akceptované poukázky a asociace