Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Zbirohy

Hrady a zámky

V přírodním parku Maloskalsko na zalesněném svahu nad řekou Jizerou stojí zřícenina skalního hradu Zbirohy.

Na konci 14. století byl Markvartem ze Stráže vybudován skalní hrad na stráni nad údolím řeky Jizery ve výšce 415 metrů. Pouhých devět let poté byl hrad dobyt vojskem krále Václava IV. Ten jej připojil ke svému panství v Troskách a celá stavba byla významně přebudována. V období husitských válek využíval hrad král Zikmund, po jejich ukončení byla budova opuštěna a nastěhovali se do ní loupežníci. V roce 1422 vojsko lapky zajalo a hrad byl při té příležitosti poškozen. Od té doby již jen chátral. Dnes zde návštěvníci mohou vidět pozůstatky čtyřboké věže, část hradního paláce s kamennou cisternou a sklepením.

Od hradu je velmi pěkná vyhlídka na malebné údolí řeky Jizery a také na protilehlou stráň na skalní útvar Drábovna a na zříceninu hradu Frýdštejn.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Zbirohy je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Zbirohy je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (nadzemní bazén, vířivka, zastřešené posezení, zahradní krb) leží v samém srdci Českého ráje v údolí řeky Jizery nedaleko Zlaté stezky Českého ráje.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2447

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147
V přírodním parku Maloskalsko na zalesněném svahu nad řekou Jizerou stojí zřícenina skalního hradu Zbirohy, který zde byl vybudován ve 14. století. Od hradu je velmi pěkná vyhlídka na malebné údolí řeky Jizery a také na protilehlou stráň na skalní útvar Drábovna a na zříceninu hradu Frýdštejn.

Dnes zobrazeno 23x

Nová kvalitně zařízená chata s moderním interiérem, bazénem a terasou v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály. Cykloturistika.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1302

Dnes zobrazeno 13x

Nová velmi vkusně zařízená chata s bazénem a terasou (posezení, gril) v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 0821

Pěkně zařízená novostavba rekreačního domu k pronájmu se zahradou (terasa s posezením, gril) leží na kraji malé obce s výhledem na horu Kozákov jen 1 km od Klokočských a Betlémských skal.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 23101

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Pěkně a účelně zařízená chalupa se 2 samostatnými apartmány k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (velké vyžití pro děti, posezení, zahradní krb) leží v malé obci u Turnova v centru Českého ráje.

1 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2446

Kvalitně zařízená chalupa s prostornou obytnou místností s krbem v oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) leží v malebné lokalitě u lesa pod hradem Valdštejn nedaleko skalního města Hruboskalsko.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1702

Akceptované poukázky a asociace