Zobrazit na mapě

Jetřichovické stěny

Přírodní zajímavosti

Součástí Národního parku České Švýcarsko jsou i pískovcové skály nazvané podle blízké obce Jetřichovické skály. V této lokalitě jsou nejkrásnější skalní města, věže a stěny. Mezi nejvyhledávanější patří vyhlídky z vrcholů Rudolfova kamene, Vilemíniny stěny a Mariiny skály.

Vyhlídky z vrcholů Rudolfova kamene, Vilemíniny stěny a Mariiny skály leží na naučné stezce, která začíná v obci Vysoká Lípa a prochází kolem skalního hrádku Šauštejn. Výstup na jeho vrchol je velmi obtížný, místy vede úzkou soutěskou ve skále po železném žebříku. Cesta pak pokračuje  přes zmíněné vyhlídky, nádhernými borovými lesy do Jetřichovic, ze kterých vede mnoho dalších turistických cest krásnou okolní přírodou.

Na zpřístupnění překrásných zákoutí skalních měst se velkou měrou podílel rod Kinských. Některé jeho členy připomínají jména vyhlídek vybudovaných na vrcholech některých skal.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jetřichovické stěny je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jetřichovické stěny je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Dnes zobrazeno 11x

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Dnes zobrazeno 9x

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Účelně zařízený apartmán se samostatným vchodem v chalupě se zahradou leží v tichém prostředí na okraji malé obce a je ideální k poznávání krás Šluknovského výběžku včetně NP České Švýcarsko.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2276

Prohlíželo 92 lidí

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Akceptované poukázky a asociace