Zobrazit na mapě

Jetřichovické stěny

Přírodní zajímavosti

Součástí Národního parku České Švýcarsko jsou i pískovcové skály nazvané podle blízké obce Jetřichovické skály. V této lokalitě jsou nejkrásnější skalní města, věže a stěny. Mezi nejvyhledávanější patří vyhlídky z vrcholů Rudolfova kamene, Vilemíniny stěny a Mariiny skály.

Vyhlídky z vrcholů Rudolfova kamene, Vilemíniny stěny a Mariiny skály leží na naučné stezce, která začíná v obci Vysoká Lípa a prochází kolem skalního hrádku Šauštejn. Výstup na jeho vrchol je velmi obtížný, místy vede úzkou soutěskou ve skále po železném žebříku. Cesta pak pokračuje  přes zmíněné vyhlídky, nádhernými borovými lesy do Jetřichovic, ze kterých vede mnoho dalších turistických cest krásnou okolní přírodou.

Na zpřístupnění překrásných zákoutí skalních měst se velkou měrou podílel rod Kinských. Některé jeho členy připomínají jména vyhlídek vybudovaných na vrcholech některých skal.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jetřichovické stěny je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jetřichovické stěny je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626
Součástí Národního parku České Švýcarsko jsou i pískovcové skály nazvané podle blízké obce Jetřichovické skály. V této lokalitě jsou nejkrásnější skalní města, věže a stěny. Mezi nejvyhledávanější patří vyhlídky z vrcholů Rudolfova kamene, Vilemíniny stěny a Mariiny skály.

Pěkně a účelně zařízená velká chalupa (společenská místnost, sauna) k pronájmu s rozsáhlým pozemkem (gril, ohniště) leží na samotě nedaleko lesa mezi Lužickými horami a Českým Švýcarskem.

3 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 23100

Mimořádně atraktivní roubená chalupa v oplocené zahradě (vířivka, trampolína, posezení, vyžití pro děti) leží na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (vířivka, trampolína, terasa) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, pergola, gril, trampolína) na okraji obce u lesa s krásným výhledem na horu Jedlová.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2335

Prohlíželo 220 lidí

Malebně do místní přírody zasazená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (trampolína, terasa s posezením, gril, ohniště) téměř na úplné samotě u lesa s výhledem na vrch Vlčí hora s rozhlednou.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2467

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Akceptované poukázky a asociace