Zobrazit na mapě

Švehlův mlýn ve Strmilově - Malé muzeum historie

Muzea

V okolí městečka Strmilov najdou návštěvníci mnoho krásných koutů neporušené jihočeské přírody. Jedním z nich je okolí Švehlova mlýna. Budova mlýna byla vybudována na horní části Hamerského potoka.

V současné době již mlýn neslouží svému původnímu účelu. V budově je ale velmi zajímavá expozice dochovaného historického mlýnského vybavení. Kromě expozice mlynářství jsou zde sbírky, které turistům přiblíží život na vesnici z první poloviny minulého století. Poutavá je rovněž kolekce obrazů, které namaloval někdejší majitel mlýna Karel Švehla.

 V průběhu turistické sezóny je otevřené denně za symbolické vstupné.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Švehlův mlýn ve Strmilově - Malé muzeum historie je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Švehlův mlýn ve Strmilově - Malé muzeum historie je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 336 lidí

Luxusní chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný bazén, zahradní nábytek, gril), wellness místností (vířivka, sauna) a stolním tenisem v malém městečku v přírodním parku Česká Kanada.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2042

Prohlíželo 145 lidí

Kvalitně zařízený rekreační dům (chalupa) k pronájmu se zahradou (zapuštěný bazén, stolní tenis, trampolína, vyžití pro děti) leží na okraji městečka v malebné krajině přírodního parku Česká Kanada.

5 ložnic / max 17 osob
číslo chalupy: 1866
V okolí městečka Strmilov najdou návštěvníci mnoho krásných koutů neporušené jihočeské přírody. Jedním z nich je okolí Švehlova mlýna. V budově se nachází zajímavá expozice dochovaného historického mlýnského vybavení.

Nová pěkně zařízená chata s terasou (posezení, ohniště) v chatové rekreační oblasti přímo pod hrází rybníka Křivohlav a jen 500 m od rybníka Komorník (koupání). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1335

Prohlíželo 92 lidí

Nová pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) v chatové rekreační oblasti nedaleko lesa a rybníků Komorník a Křivohlav v malebné krajině České Kanady.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1566

Pěkně zařízený rekreační dům (chalupa) k pronájmu s neoplocenou zahrádkou (posezení, gril) leží v malé obci v malebné krajině nedaleko přírodního parku Česká Kanada (ideální k cyklotruristice).

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2054

Útulný zcela samostatný vejmínek k pronájmu s uzavřeným dvorem (terasa s posezením, gril) je součástí bývalé zemědělské usedlosti a leží v lukrativní oblasti na rozhraní České Kanady a Vysočiny.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2394

Jednoduše zařízená chata s terasou na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v chatové oblasti v malebné lokalitě přímo u Ratmírovského rybníku (koupání) nedaleko lesa. Cykloturistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1337

Krásná nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu se společenskou místností a oploceným dvorem (zastřešená terasa s posezením, gril, koupací sud) leží v malebné krajině na Jindřichohradecku.

7 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 2128

Akceptované poukázky a asociace