Zobrazit na mapě

Zámek Kostelec nad Orlicí

Hrady a zámky

V krásném prostředí údolí řeky Divoká Orlice leží město Kostelec nad Orlicí. Poprvé je zmiňované již v roce 1237. V minulosti byla ve městě soukenická tradice. Zdejší plátno se vyváželo i do ciziny a bylo pro svou kvalitu velmi dobře ceněno. Ve městě stojí dva zámky. Starý zámek v minulosti dvakrát vyhořel a jeho současná podoba pochází z konce 18. století, kdy byl opraven a zrenovován podle návrhu architekta Františka Kernera. Druhý tzv. Nový zámek je nádherná empírová stavba. Byl navrácen do majetku rodiny Kinských, která zámek zrekonstruovala a otevřela také pro veřejnost. Nový zámek je obklopen okouzlujícím parkem s mnoha vzácnými dřevinami, jemuž vévodí romantické jezírko s lekníny.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Kostelec nad Orlicí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Kostelec nad Orlicí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, terasa, posezení, krb) v tichém prostředí na kraji obce jen 5 km od zříceniny hradu Potštejn a jen 10 km od Vamberku (koupaliště).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1369

Prostorný a účelně zařízený apartmán k pronájmu se samostatným vchodem v přízemí rodinného domu s možností využití části zahrady (pergola, gril) v podhůří Orlických hor jen 8 km od Opočna (zámek).

2 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 2118
V Kostelci nad Orlicí stojí hned dva zámky. Na místě bývalé tvrze byl vystavěn na konci 17. století zámek ve stylu raného baroka. Krásnější je ale druhý Nový zámek, který prošel v nedávné době rekonstrukcí. Za prohlídku stojí rovněž zámecký park.

Pěkná chata s terasou leží v udržované zahradě (částečně živý plot, posezení, gril) v malebné lokalitě na okraji chatové osady nedaleko Novoveského rybníka a lesa v atraktivní oblasti Podorlicka.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1725

Dnes zobrazeno 9x

Udržovaný a plně vybavený rodinný dům (chalupa) k pronájmu na oploceném pozemku (zapuštěný bazén, tenisový kurt, venkovní posezení s grilem) na atraktivní polosamotě v Orlických horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2159

Dnes zobrazeno 32x

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Dnes zobrazeno 8x

Zrekonstruovaná stylová roubená chalupa s prostornou obytnou místností (krb) a malou zahrádkou (posezení, ohniště) leží v centru horského městečka s možností výletů po celých Orlických horách.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2298

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu se nachází v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, horské cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2245

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu s terasou leží v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, horské cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2244

Akceptované poukázky a asociace