Zobrazit na mapě

Augustiniánský klášter v Pivoni

Památky

Vznik kláštera v Pivoni není úplně přesně znám. Existují dokonce tři verze jeho založení. První historicky podložená informace je z roku 1379, kdy v klášteře působil řád bosých Augustiniánů, jejichž činnost podporoval král Přemysl Otakar II. Klášter i k němu náležící kostel Zvěstování Panně Marii je překrásnou ukázkou architektury z raně gotického období. Jako mnoho dalších církevních památek byl i tento klášter zle poničen v období husitských válek a později za třicetileté války. Na konci 17. století proběhla rozsáhlá obnova celého komplexu a byla vybudována zcela nová barokní loď kostela.

Vnitřní vybavení kláštera ani kostela se bohužel nedochovalo, neboť v padesátých letech minulého století se areál dostal do rukou armády a později byl využíván pro zemědělské účely. V současné době je klášter po částečně rekonstrukci, která stále pokračuje.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Augustiniánský klášter v Pivoni je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Augustiniánský klášter v Pivoni je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 251 lidí

Účelně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s posezením, gril) leží na okraji obce u lesa jen 1 km od rekreačního rybníka Babylon (přírodní koupání).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1915

Prohlíželo 180 lidí

Zrekonstruovaná stylově zařízená chalupa k pronájmu se zcela uzavřeným dvorem (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, basketbalový koš, pergola, posezení) v malé obci na návsi jen 6 km od Domažlic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1071

Dnes zobrazeno 10x

Rezervováno včera

Vkusně a kvalitně zařízená chata se stylovým obytným pokojem a se saunou v oplocené zahradě (posezení, ohniště, stolní tenis) na kraji obce jen 50 m od koupaliště a jen 7 km od Domažlic.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0723

Prohlíželo 332 lidí

Stylově s nádechem historie zařízená prostorná chalupa k pronájmu s infrasaunou a s velkou zahradou (pergola s posezením, stolní tenis, trampolína, krb) na okraji malé obce v malebné krajině Pošumaví.

6 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1738

Dnes zobrazeno 12x

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Prohlíželo 167 lidí

Rezervováno 31. 1.

Kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v oplocené zahradě (terasa, pergola, trampolína, gril, ohniště) v malé obci v blízkosti hranic s Německem. Ideální pro výlety po celé Šumavě.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2265

Velmi pěkně zrekonstruovaný vejmínek chalupy (samostatný vchod) k pronájmu se stylovou podkrovní ložnicí leží v malé obci jen 20 km od Plzně (Pivovarnické muzeum, zoologická zahrada, …).

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chalupy: 2267

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) a zahradou (gril, vyžití pro děti) leží v chatové rekreační oblasti u přehrady Hracholusky (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1917

Akceptované poukázky a asociace