Zobrazit na mapě

Augustiniánský klášter v Pivoni

Památky

Vznik kláštera v Pivoni není úplně přesně znám. Existují dokonce tři verze jeho založení. První historicky podložená informace je z roku 1379, kdy v klášteře působil řád bosých Augustiniánů, jejichž činnost podporoval král Přemysl Otakar II. Klášter i k němu náležící kostel Zvěstování Panně Marii je překrásnou ukázkou architektury z raně gotického období. Jako mnoho dalších církevních památek byl i tento klášter zle poničen v období husitských válek a později za třicetileté války. Na konci 17. století proběhla rozsáhlá obnova celého komplexu a byla vybudována zcela nová barokní loď kostela.

Vnitřní vybavení kláštera ani kostela se bohužel nedochovalo, neboť v padesátých letech minulého století se areál dostal do rukou armády a později byl využíván pro zemědělské účely. V současné době je klášter po částečně rekonstrukci, která stále pokračuje.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Augustiniánský klášter v Pivoni je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Augustiniánský klášter v Pivoni je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 9x

Vkusně zařízená chata k pronájmu na oplocené zahradě (vířivka, altánek, gril) leží na konci chatové osady u lesa jen 400 m od rekreačního rybníka Babylon v malebné krajině na úpatí Českého lesa.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2325

Pěkná retro chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (terasa, altánek, gril) v chatové osadě v blízkosti lesa jen 400 m od rekreačního rybníka Babylon (přírodní koupání) a 8 km od města Domažlice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2374
V malebném prostředí Českého lesa v bývalém pohraničním pásmu nedaleko obce Pivoň stojí areál bývalého Augustiniánského kláštera s kostelem Zvěstování Panně Marii. Současným majitelem je občanské sdružení, které dělá vše pro záchranu a úplnou rekonstrukci zdevastovaných budov.

Účelně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s posezením, gril) leží na okraji obce u lesa jen 1 km od rekreačního rybníka Babylon (přírodní koupání).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1915

Velmi pěkná chalupa resp. samostatná část chalupy k pronájmu se samostatným vchodem, prostornou obytnou místností a zahradou (posezení, krb) leží v malé chodské obci jen 8 km od Domažlic.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2266

Zrekonstruovaná stylově zařízená chalupa k pronájmu se zcela uzavřeným dvorem (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, basketbalový koš, pergola, posezení) v malé obci na návsi jen 6 km od Domažlic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1071

Dnes zobrazeno 8x

Stylově s nádechem historie zařízená prostorná chalupa k pronájmu s infrasaunou a s velkou zahradou (pergola s posezením, stolní tenis, trampolína, krb) na okraji malé obce v malebné krajině Pošumaví.

6 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1738

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, elektrický gril) na severní straně šumavského podhůří v malé obci mezi Klatovy a Domažlicemi.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2497

Dnes zobrazeno 22x

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Akceptované poukázky a asociace