Zobrazit na mapě

Rozhledna Královka

Rozhledna Královka stojící na hoře Nekras se řadí mezi nejznámější kamenné rozhledny v Jizerských horách. Při příznivém počasí je možné z rozhledny spatřit Jizerské hory, Krkonoše, Český Ráj, Ještěd, Jablonec nad Nisou, Polsko a Německo. Celková výška rozhledny činí 23,5 metrů a vyhlídková plošina se nachází ve výšce 20,5 metrů.

Rozhledna Královka, dříve nazývaná Königova vyhlídka či Nekras, nahradila původní dřevěnou věž, která zde stála v letech 1888 až 1906. V roce 1934 byla k věži přistavena horská chata, ale v průběhu dalších let začala rozhledna chátrat. V roce 2013 se Královka dočkala vnější i vnitřní rekonstrukce a přibyla také nová samoobslužná restaurace s terasou a výhledem do přírody.

Rozhledna Královka je veřejnosti přístupná celoročně.

Fotogalerie - Rozhledna Královka

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Královka je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Královka je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 16x

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a zahradou (bazén, posezení, ohniště) na kraji horské rekreační osady u lesa v samém srdci Jizerských hor jen 1,5 km od lyžařského střediska Severák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1033

Dnes zobrazeno 10x

Velmi pěkně zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril) v romantickém lesnatém prostředí Jizerských hor jen 600 m od rozhledny Slovanka a jen 400 m od ski areálu Severák.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1447

Dnes zobrazeno 14x

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebném prostředí na polosamotě nedaleko lesa přímo na turistické stezce mezi rozhlednami Bramberk a Slovanka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1551

Dnes zobrazeno 18x

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na přírodním pozemku (terasa, posezení, ohniště) v okrajové části obce u lesa s nádherným výhledem do okolí v oblasti ideální k turistice a zimním sportům.

4 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 1581

Dnes zobrazeno 11x

Pěkná jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tichém horském prostředí v blízkosti pouze několika málo dalších chat jen 7 km od centra Liberce (aquapark Bybylon).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1849

Dnes zobrazeno 8x

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata s terasou a zapuštěným bazénem na kraji horské obce u lesa v létě s ideálními podmínkami k turistice a v zimě s dvěmi lyžařskými areály vzdálenými do 1,5 km.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1259

Dnes zobrazeno 21x

Zrekonstruovaná chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zahradní altán, ohniště) v sousedství rozhledny Nisanky na samotě u lesa a je ideální základnou pro výlety do Jizerských hor.

6 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2077

Pěkná prostorná chalupa k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) s jezírkem a protékajícím potůčkem v malebném horském prostředí u lesa zcela na okraji obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2045

Akceptované poukázky a asociace