Zobrazit na mapě

Hrad Sovinec

Hrady a zámky

Na skalním ostrohu nedaleko obce Jiříkov se tyčí nad okolní krajinou monumentální gotický hrad Sovinec. Byl vybudován na počátku 14. století a o něco později byl ještě rozšířen. Rozlehlý areál hradu má masivní hradby se sedmi branami a strážními věžemi. Nachází se zde pět nádvoří a předsunutá vyhlídková věž. Dominantou hradu je polygonální dělová věž.

Na hradě je možné si prohlédnout bohaté sbírky zbraní a cínového historického nádobí. Je zde také expozice místní lesnické školy. V Rytířském sále je dochovaný cenný renesanční krb. Hrad je možné navštívit v období od dubna do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Sovinec je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Sovinec je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chalupa s obytným pokojem (krb) v oplocené zahradě (posezení, gril) na kraji obce v malebné krajině Jeseníků 5 km od Rýmařova a jen 15 km od přehrady Slezská Harta.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0639

Prohlíželo 114 lidí

Zděná chalupa k pronájmu s vkusně zrekonstruovaným interiérem leží na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, vyžití pro děti, gril) zcela na okraji obce v malebné krajině Nízkého Jeseníku.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1762

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu se stylovou společenskou místností a saunou leží ve velké zahradě (bazén, terasa s posezením, gril) v okrajové části obce u potoka.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1948

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště) na malebné polosamotě nedaleko lesa s pěknými výhledy do okolí jen 2 km od zříceniny hradu Rabštejn.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1451

Pěkně a účelně zařízený rekreační dům k pronájmu leží na neoploceném pozemku (koupací sud, posezení, krb) u řeky Moravice v malebné oblasti na rozhranní Hrubého a Nízkého Jeseníku.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 1947

Prohlíželo 112 lidí

Stylová pěkně zařízená chalupa k pronájmu se saunou a stolním fotbalem v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, dětský koutek, gril) v malebné tiché lokalitě na kraji malé podhorské obce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1543

Prohlíželo 100 lidí

Nová kvalitně zařízená chalupa v oplocené zahradě (trampolína, posezení, ohniště) nabízí pronájem pro max. 8 osob na klidném místě v malé obci s ideálními podmínkami k turistice v CHKO Jeseníky.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1452

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) leží v bývalém rekreačním areálu Avelanche v nádherné jesenické krajině 11 km od Karlovy Studánky a 16 km od Pradědu.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1949

Akceptované poukázky a asociace