Do osady Podolánky vede cesta malebným údolím řeky Čeladenky, které je prý nejkrásnějším údolím z celého pohoří Beskydy. Řeka zde tvoří kaskády padající a zurčící vody.

V Podolánkách si mohou turisté prohlédnout zajímavou kamennou mohylu s litinovým křížem zvaný Bedřichův kříž, který zde nechal vztyčit arcibiskup a kardinál Friedrich (Bedřich) Egon, jenž byl velkým obdivovatelem pohoří Beskydy a trávil zde mnoho času. V nedávné minulosti zde byla vybudována naučná stezka připomínající zdejší činnost parašutistické odbojové skupiny z 2. světové války jménem Wolfram. Trasa měří necelých šest kilometrů a vede lesní cestou krásnou krajinou. Na každé zastávce je informační panel věnovaný jednomu členu skupiny. Začátek trasy je u horského hotelu Srdce Beskyd.

Fotogalerie - Podolánky

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Podolánky je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Podolánky je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 98 lidí

Vkusně zrekonstruovaná chata s terasou na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v chatové osadě nedaleko lesa v atraktivní lokalitě jen 6 km od turistického střediska Pustevny.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1357

Prohlíželo 153 lidí

Jednoduše vybavená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, terasa s posezením, ohniště, sauna) na malebné valašské polosamotě v blízkosti lesa zcela na okraji obce.

6 ložnic / max 16 osob
číslo chaty: 0931

Kvalitně v moderním stylu zařízená chalupa k pronájmu leží ve velké zahradě (2 terasy s posezením, vyžití pro děti) na malebném místě nedaleko lesa na jižním svahu nad centrem valašské obce.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1746

Prohlíželo 102 lidí

Kvalitně zařízená chata v oplocené zahradě (ruské kuželky, posezení, gril) na malebném místě na kraji obce s krásným výhledem na Lysou horu v turisticky atraktivní oblasti. Cykloturistika.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1277

Velmi pěkný samostatný apartmán v prvním patře penzionu leží v malebném horském prostředí ideálním k turistice jen 1,5 km od lanovky na Pustevny a jen 0,8 km od lanového parku Tarzánie.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1748

Prohlíželo 148 lidí

Velmi pěkně zařízená chata se saunou a terasou (posezení, krb) na velkém přírodním pozemku na malebné polosamotě u lesa a horského potoka v horském údolí na úpatí hory Radhošť.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1548

Velmi pěkná chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) na neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, trampolína, dětský koutek) v malé chatové osadě u lesa jen 1,5 km od lanovky na Pustevny.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1354

Stylová atraktivní chata s relaxační vířivkou (whirpool) v oplocené zahradě (bazén, terasa, dětský koutek) na kraji malé chatové osady pod lesem s krásným výhledem na panorama Beskyd.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1355

Akceptované poukázky a asociace