Zobrazit na mapě

Zámek Česká Kamenice

Hrady a zámky

Město Česká Kamenice leží v údolí mezi krásnými zalesněnými kopci Českého Švýcarska, Lužických hor a Českého středohoří.  Přímo ve městě, na místě starého hospodářského dvora, byl v polovině 16. století postaven prostý čtyřkřídlý zámek.

Historické centrum města Česká kamenice ležící u řeky bylo kdysi obehnáno hradbami. Z jejich bran se zachovala pouze jedna - Zámecká brána. Ta vede k areálu zámku, který zde nechal postavit pan Jindřich z Vartenberka. Později bylo přistavěno jižní křídlo s pilířovými arkádami. V 18. století byl k zámku přistavěn velký hospodářský dvůr a pivovar. V té době k zámku patřily také rozsáhlé zahrady, z nichž zbyla jen malá část.

V současné době je v zámku několik bytů a slouží hospodářským účelům. Návštěvníci si jej mohou prohlédnout jen zvenku.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Česká Kamenice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Česká Kamenice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně a účelně zařízená velká chalupa (společenská místnost, sauna) k pronájmu s rozsáhlým pozemkem (gril, ohniště) leží na samotě nedaleko lesa mezi Lužickými horami a Českým Švýcarskem.

3 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 23100

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (venkovní posezení, gril) leží u potoka v krásné malé obci v atraktivní krajině Lužických hor nedaleko od NP České Švýcarsko.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2399
Město Česká Kamenice leží v údolí mezi krásnými zalesněnými kopci Českého Švýcarska, Lužických hor a Českého středohoří. Přímo ve městě, na místě starého hospodářského dvora, byl v polovině 16. století postaven prostý čtyřkřídlý zámek.

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Mimořádně atraktivní roubená chalupa v oplocené zahradě (vířivka, trampolína, posezení, vyžití pro děti) leží na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (vířivka, trampolína, terasa) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata k pronájmu s oplocenou zahradou (terasa s posezením a grilem) leží na místě s krásným výhledem na obec Polevsko a okolní zalesněné kopce Lužických hor.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2468

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Akceptované poukázky a asociace