Zobrazit na mapě

Zámek Česká Kamenice

Hrady a zámky

Město Česká Kamenice leží v údolí mezi krásnými zalesněnými kopci Českého Švýcarska, Lužických hor a Českého středohoří.  Přímo ve městě, na místě starého hospodářského dvora, byl v polovině 16. století postaven prostý čtyřkřídlý zámek.

Historické centrum města Česká kamenice ležící u řeky bylo kdysi obehnáno hradbami. Z jejich bran se zachovala pouze jedna - Zámecká brána. Ta vede k areálu zámku, který zde nechal postavit pan Jindřich z Vartenberka. Později bylo přistavěno jižní křídlo s pilířovými arkádami. V 18. století byl k zámku přistavěn velký hospodářský dvůr a pivovar. V té době k zámku patřily také rozsáhlé zahrady, z nichž zbyla jen malá část.

V současné době je v zámku několik bytů a slouží hospodářským účelům. Návštěvníci si jej mohou prohlédnout jen zvenku.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Česká Kamenice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Česká Kamenice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Stylově zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril) v obci v atraktivní krajině Lužických hor a je ideální pro rodinnou dovolenou.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2229

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Útulná pěkně zařízená chata k pronájmu se zimní zahradou a krbovými kamny leží v oplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji městečka v samém srdci Lužických hor.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2241

Akceptované poukázky a asociace