Zobrazit na mapě

Hora Javořice

Přírodní zajímavosti

Nedaleko města Telč se tyčí nejvyšší hora Českomoravské vrchoviny Javořice. Je to i nejvyšší hora Jihlavských vrchů. Na vršku hory stojí stožár televizního vysílače. Kousek pod vrcholem je vyhlídka s výhledem směrem k městu Telč.

Na vrchol vede značená turistická trasa. Ze svahů Javořice se turistům naskytne krásný výhled na okolí. Přibližně v polovině cesty na vrchol na návštěvníky čeká místo k odpočinku, kde se mohou osvěžit z horského pramene s poetickým jménem Studánka Páně.

Podle názvu této hory si vybrala své umělecké jméno známá spisovatelka románů pro ženy Vlasta Javořická, která tento kraj milovala, narodila se v nedaleké Studené, ve které je i místo jejího posledního odpočinku.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hora Javořice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hora Javořice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Dnes zobrazeno 30x

Romantická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, pergola, ohniště) leží na okraji malé obce na rozhraní mezi Českou Kanadou a Vysočinou jen 9 km od historického města Telč.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1744

Dnes zobrazeno 8x

Dvě účelně zařízené chaty s terasou leží ve velkém velmi pěkně udržovaném oploceném areálu (hřiště, stolní tenis, ruské kuželky, vyžití pro děti, ohniště) u lesa jen 50 m od místního rybníka (loďka).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1944

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (pergola, krb, vyžití pro děti) v malebné lokalitě chatové osady nedaleko rybníka a lesa v jihozápadní části Vysočiny.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1056

Prohlíželo 100 lidí

Pěkně a účelně zařízená chata v oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) v tiché chatové osadě nedaleko lesa jen 50 m od místního rybníka s možností vypůjčení loďky.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1428

Dnes zobrazeno 48x

Luxusní chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný bazén, zahradní nábytek, gril), wellness místností (vířivka, sauna) a stolním tenisem v malém městečku v přírodním parku Česká Kanada.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2042

Dnes zobrazeno 18x

Pěkně zařízený rekreační dům (chalupa) k pronájmu s neoplocenou zahrádkou (posezení, gril) leží v malé obci v malebné krajině nedaleko přírodního parku Česká Kanada (ideální k cyklotruristice).

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2054

Účelně zařízená chalupa resp. samostatná polovina chalupy se samostatnou zahradou (posezení, krb) na kraji malé obce s řadou možností ke koupání a k cyklovýletům po celé České Kanadě.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 0708

Akceptované poukázky a asociace