Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Edelštejn

Hrady a zámky

Hrad Edelštejn byl vybudován ve 13. století na obranu obchodní cesty z Vratislavi na Moravu a také jako ochrana místních zlatých dolů. Právě tyto doly daly jméno městu Zlaté Hory. Hrad stál ve výšce téměř sedm set metrů. Dnes je možné navštívit už jen zříceninu hradu Edelštejn. Dochovaly se fragmenty hradního jádra, které má tvar nepravidelného lichoběžníku. Vidět jsou fragmenty zdiva válcovité věže s průměrem sedm metrů.

Místo, kde hrad stával, je v současnosti hodně zarostlé stromy, přesto je jeho návštěva zajímavá a již cesta ke zřícenině po lesní stezce je hezkým zážitkem.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Edelštejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Edelštejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 120 lidí

Účelně zařízená chalupa k pronájmu se společenskou místností (krbová kamna) a studánkou leží ve velké oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště, gril) jen 9 km od Karlovy Studánky.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2150

Kvalitně zrekonstruovaná prostorná chalupa se saunou v oplocené zahradě (hřiště, pergola, dětský koutek) v tiché podhorské obci jen 2 km od koupaliště a 18 km od Krnova. Cykloturistika.

5 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1343

Dnes zobrazeno 12x

Nový luxusně a stylově zařízený rekreační dům s infrasaunou a zastřešenou terasou v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Prohlíželo 98 lidí

Zcela samostatná pěkně zařízená část dvojchalupy s možností využití krytého bazénu leží na okraji obce v neoplocené zahradě (stolní tenis, posezení, ohniště) v malebné krajině Osoblažského výběžku.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1756

Dnes zobrazeno 8x

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0540

Dnes zobrazeno 8x

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Dnes zobrazeno 10x

Luxusně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou, terasou (vířivka, posezení, ohniště), bazénem a výhledem na panorama Jeseníků leží na částečně oploceném pozemku v okrajové části horské obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2075

Prostorná jednoduše zařízená chalupa s oplocenou zahradou (pergola, krb, dětský koutek) v centru obce jen 5 km od lázní Jeseník a s ideálními podmínkami k cykloturistice, turistice a lyžování v okolí.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1637

Akceptované poukázky a asociace