Zobrazit na mapě

Zřícenina Helfenburk

Hrady a zámky

Helfenburk založil rod Rožmberků v polovině 14.století a hrad patřil ve své době k nejmohutnějším českým hradům.  Zbyla z něj mohutná zřícenina a zachovala se válcovitá strážní věž, která je dominantou jeho dnešní podoby a v současnosti upravená a slouží jako rozhledna s krásným výhledem do okolí.

Zřícenina je návštěvníkům k dispozici pro volnou prohlídku. Rodiny s dětmi mile překvapí malá hradní zoologická zahrada. Chovají se zde ovečky a kozy, které jsou ochočené a malí návštěvníci je smí hladit i krmit. K hradu vede turistická značka z parkoviště u hájovny. Cesta je sice stále do kopce, ale stoupání není nijak prudké. Romantické prostředí hradu je využíváno také pro uzavírání sňatků. Otevřeno je pro veřejnost od dubna do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina Helfenburk je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina Helfenburk je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně a účelně zařízená chalupa k pronájmu se 2 uzavřenými dvorky a velkou oplocenou zahradou (posezení, stolní tenis, ohniště) se nachází v malebné krajině šumavského předhůří.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1624

Pěkná jednoduše zařízená malá chata v oplocené zahradě (terasa, zahradní nábytek, ohniště) v pěkné lokalitě chatové osady na kraji obce nedaleko lesa jen 300 m od přírodního koupaliště.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1501

Prohlíželo 114 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (trampolína, terasa, ohniště) leží v malebné lokalitě chatové osady na kraji obce nedaleko lesa jen 300 m od přírodního koupaliště.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1867

Jednoduše zařízená chata na malebné polosamotě nedaleko lesa a soustavy rybníčků v pěkném areálu 3 rekreačních objektů (bazén, stolní tenis, trampolína, dětský koutek) asi 5 km od Vodňan.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1131a

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu z konce 18. století udržovaná v dobovém skromném stylu s uzavřeným dvorkem (posezení, ohniště) leží v malé obci jen 2 km od města Vodňany. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2149

Dnes zobrazeno 9x

Kompletně zrekonstruovaná chalupa s oploceným dvorem (bazén, trampolína, pergola, gril) leží na kraji malé obce v malebné jihočeské oblasti ideální k cykloturistice jen 6 km od města Vodňany.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2016

Atypicky s nádechem historie zařízený samostatný apartmán na zámku s uzavřeným nádvořím a oplocenou zahradou (pergola, posezení, gril, ohniště) v krásné lokalitě na kraji obce u lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 1130

Luxusně zařízená podkrovní zcela samostatná část chalupy s uzavřeným dvorem (terasa, posezení, gril, ohniště) na nádherné samotě uprostřed luk a lesů. Ideální k odpočinku. Cykloturistika.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1334

Akceptované poukázky a asociace