Zobrazit na mapě

Hrobka Kapucínů Brno

Památky

Na Kapucínském náměstí v Brně stojí objekt kláštera Kapucínů s kostelem Nalezení Svatého Kříže, v jehož podzemních prostorách se nalézá hrobka s mumifikovanými těly. Tato hrobka je evropským unikátem a je památkově chráněná díky své velké architektonické a historické hodnotě. Těla, jenž jsou zde uložena, patřila převážně mnichům kapucínského řádu, kteří zde v minulosti žili. Jsou zde ale i některé světské osoby, které jsou významně spojeny s klášterem, jako například baron Trenck, který byl velkým dobrodincem Kapucínského řádu. K mumifikaci těl došlo náhodně díky klimatu v hrobce a stálému proudění vzduchu.

Kapucínská hrobka je v Brně otevřena pro veřejnost po celý rok.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrobka Kapucínů Brno je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrobka Kapucínů Brno je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514
Kapucínský klášter, ke kterému náleží kostel Nalezení Svatého Kříže, byl vybudován v 17. století. V podzemí tohoto kláštera se nachází katakomby s mumifikovanými těly. Tato hrobka byla vybudována v 18. století podle návrhu stavitele Mořice Grimma.

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1209

Prohlíželo 132 lidí

Chalupa resp. zcela samostatná stylově zrekonstruovaná část chalupy (vejmínek) v centru obce Luleč na úpatí Drahanské vrchoviny s možností krásných výletů v okolí Vyškovska a Moravského krasu.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 1608

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Velmi pěkná chata k pronájmu s vinným sklípkem a oplocenou zahrádkou s terasou (posezení, gril) leží na okraji obce v uličce s vinnými sklípky v atraktivním regionu severního Znojemska.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2003

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem a oplocenou zahradou (zastřešené posezení, ohniště, udírna) leží na okraji malé obce nedaleko CHKO Moravský kras jen 35 km od Brna.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2420

Pěkně zařízený apartmán (vejmínek chalupy) k pronájmu se samostatnou předzahrádkou a samostatným vchodem leží v obci v atraktivním regionu severního Znojemska. Ideální k cykloturistice.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2221

Akceptované poukázky a asociace