Zobrazit na mapě

Naučná stezka Královec

Naučné stezky

Krásnou krajinou Bílých Karpat prochází naučná stezka Královec, která má svůj začátek u nádraží ve Valašských Kloboukách a cíl u rozhledny na Královci.

Stezka je sedm kilometrů dlouhá, nenáročná, vhodná i pro méně zdatné turisty a rodiny s dětmi. Na její trase je dvanáct naučných zastavení, na kterých je možné najít informace týkající se zdejší krajiny, o vzácných druzích rostlin a živočichů, ale i o tradicích a životě zdejších obyvatel.

Rozhledna na Královci, která je cílem tohoto výletu, je dvacet dva metrů vysoká dřevěná stavba, umístěná v krásném prostředí na vrcholu kopce. Z jejího horního ochozu se návštěvníkům nabízí úžasný pohled na hřebeny Bílých Karpat, Vizovické vrchy, Javorníky a na blízké Valašské Klobouky.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Naučná stezka Královec je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s částečně oploceným dvorem (posezení, gril) leží v tiché valašské obci v malebné na lesy bohaté beskydské krajině s možností mnoha turistických výletů.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1911

Velmi pěkně zařízená valašská chalupa v částečně oplocené zahradě (terasa s posezením, ohniště, gril) v malé tiché obci pod lesem jen 800 m od krásného koupaliště. Turistika. Cykloturistika.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1474

Dnes zobrazeno 13x

Pěkně zařízená malá vesnická chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) se nachází na kraji obce v malebné na lesy bohaté beskydské krajině jen 200 m od místního koupaliště.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1665

Dnes zobrazeno 12x

Velmi pěkná chalupa s hernou (kulečník, stolní fotbal) na oploceném pozemku (trampolína, stolní tenis, pergola s posezením, gril) v malé valašské obci obklopené lesy jen 8 km od Vsetína.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1150

Prohlíželo 141 lidí

Jednoduše zařízená chalupa leží na neoploceném pozemku (pergola s posezením a krbem, ohniště, dětský bazén) na malebné samotě u lesa v kouzelné krajině CHKO Bílé Karpaty (turistika, houbaření).

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1862

Dnes zobrazeno 10x

Pěkně zařízená zcela samostatná část chalupy (apartmán) nabízí pronájem v oplocené zahradě (posezení, gril) v malebném údolí říčky Kychová přímo na turistické stezce vedoucí na Kohútku.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1544

Velmi pěkná vkusně zařízená chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (pergola s posezením) na malebném místě pod lesem v blízkosti řeky a cyklostezky Bečvy.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1631

Účelně zařízená chalupa se společenskou místností (stolní tenis) v oplocené zahradě (altán, posezení, ohniště, vyžití pro děti) v údolí Černého potoka na turistické stezce vedoucí na hřeben Javorníků.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1830

Akceptované poukázky a asociace