Zobrazit na mapě

Lázně Libverda

Lázně

Uprostřed nádherných lesů v krásné přírodě Jizerských hor leží malé lázeňské městečko Libverdal. Jeho historie spadá až do období druhé poloviny 14. století. V té době začaly být známé léčivé účinky zdejšího minerálního pramene.

Vznik lázní Libverda je spjat s rodem Clam-Gallasů, kterým zdejší panství patřilo. Dnes je Libverda vyhledávaným lázeňským místem zaměřeným na pacienty s onemocněním pohybového ústrojí, srdce a krevního oběhu. Zdejší lázeňské zařízení je však často využíváno k relaxaci a odpočinku. Půvabné historické lázeňské budovy jsou zapsány v Národním památkovém fondu České republiky. 

K mnoha zajímavostem městečka patří Obří sud, výletní restaurace nad městečkem s nádherným výhledem na panorama Jizerských hor. Okolím městečka vás provede naučná stezka po krásných vyhlídkách ke Slunečnímu kříži, na Pekelský vrch a za památnými stromy.    

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lázně Libverda je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Lázně Libverda je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylová chalupa s obytnou místností s biliárdem a pěkně zařízená chata se pronajímají společně jedné skupině hostů a leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril).

6 ložnic / max 26 osob
číslo chalupy: 1942

Prohlíželo 96 lidí

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a zahradou (bazén, posezení, ohniště) na kraji horské rekreační osady u lesa v samém srdci Jizerských hor jen 1,5 km od lyžařského střediska Severák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1033

Poloroubená místně typická chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v klidné části obce jen 2,5 km od přehrady Fojtka (koupání) a jen 10 km od Liberce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0924

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tichém horském prostředí v blízkosti pouze několika málo dalších chat jen 7 km od centra Liberce (aquapark Bybylon).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1849

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na přírodním pozemku (terasa, posezení, ohniště) v okrajové části obce u lesa s nádherným výhledem do okolí v oblasti ideální k turistice a zimním sportům.

4 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 1581

Velmi pěkně zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril) v romantickém lesnatém prostředí Jizerských hor jen 600 m od rozhledny Slovanka a jen 400 m od ski areálu Severák.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1447

Prohlíželo 96 lidí

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebném prostředí na polosamotě nedaleko lesa přímo na turistické stezce mezi rozhlednami Bramberk a Slovanka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1551

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata s terasou a zapuštěným bazénem na kraji horské obce u lesa v létě s ideálními podmínkami k turistice a v zimě s dvěmi lyžařskými areály vzdálenými do 1,5 km.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1259

Akceptované poukázky a asociace