Zobrazit na mapě

Zámek Opočno

Renesanční zámek Opočno stojí na místě původního gotického hradu, ze kterého se dochovala bašta, malá část hradeb, letohrádek, hradní kaple a míčovna. Zámecká budova je dvoupatrová a má tři křídla. V zámku je expozice dobového zařízení a obrazárna s bohatou sbírkou uměleckých děl. Dále je zde zajímavá kolekce zbraní a rozsáhlá knihovna s mnoha svazky. K zámku patří také kostel Nejsvětější Trojice s umělecky cenným oltářem, kazatelnou a relikviářem. Nejkrásnější částí areálu je zámecký park. Je vybudován v údolí Zlatého potoka. V roce 1820 vznikla jeho dnešní podoba. Na Zlatém potoce jsou uměle vybudované rybníčky, vodopád a nejrůznější kaskády. V parku se nachází množství romantických staveb. Zámecký park pozvolna přechází v oboru, ve které je chována vysoká zvěř.

Foto: Zámek Opočno - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Opočno

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Opočno je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Opočno je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prostorný a účelně zařízený apartmán k pronájmu se samostatným vchodem v přízemí rodinného domu s možností využití části zahrady (pergola, gril) v podhůří Orlických hor jen 8 km od Opočna (zámek).

2 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 2118

Cihlová chalupa s kompletně v selském stylu zrekonstruovaným interiérem, s terasou (posezení) a neoploceným pozemkem (bazén, ohniště) se nachází na polosamotě s pěkným výhledem do okolí.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1643

Stylová chalupa k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, stolní tenis, hřiště, vyžití pro děti) v horské obci v malebné centrální části Orlických hor (turistika, cykloturistika)

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1928

Nová kvalitně zařízená chata k pronájmu se stylovou obytnou místností a terasou leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, gril, ohniště) jen 1,5 km od zámku Ratibořice a Babiččina údolí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2248

Prohlíželo 96 lidí

Pěkná chata s terasou leží v udržované zahradě (částečně živý plot, posezení, gril) v malebné lokalitě na okraji chatové osady nedaleko Novoveského rybníka a lesa v atraktivní oblasti Podorlicka.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1725

Mimořádně luxusní stylová chalupa se sportovní a relaxační místností (vířivka) a saunou na neoploceném pozemku s terasou (bazén, posezení, krb) v krásné lokalitě tiché chalupářské osady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1068

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (pergola s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 8 km od Babiččina údolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1348

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1349

Akceptované poukázky a asociace