Zobrazit na mapě

Zámek Opočno

Renesanční zámek Opočno stojí na místě původního gotického hradu, ze kterého se dochovala bašta, malá část hradeb, letohrádek, hradní kaple a míčovna. Zámecká budova je dvoupatrová a má tři křídla. V zámku je expozice dobového zařízení a obrazárna s bohatou sbírkou uměleckých děl. Dále je zde zajímavá kolekce zbraní a rozsáhlá knihovna s mnoha svazky. K zámku patří také kostel Nejsvětější Trojice s umělecky cenným oltářem, kazatelnou a relikviářem. Nejkrásnější částí areálu je zámecký park. Je vybudován v údolí Zlatého potoka. V roce 1820 vznikla jeho dnešní podoba. Na Zlatém potoce jsou uměle vybudované rybníčky, vodopád a nejrůznější kaskády. V parku se nachází množství romantických staveb. Zámecký park pozvolna přechází v oboru, ve které je chována vysoká zvěř.

Foto: Zámek Opočno - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Opočno

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Opočno je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Opočno je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prostorný a účelně zařízený apartmán k pronájmu se samostatným vchodem v přízemí rodinného domu s možností využití části zahrady (pergola, gril) v podhůří Orlických hor jen 8 km od Opočna (zámek).

2 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 2118

Cihlová chalupa s kompletně v selském stylu zrekonstruovaným interiérem, s terasou (posezení) a neoploceným pozemkem (bazén, ohniště) se nachází na polosamotě s pěkným výhledem do okolí.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1643
Zámek Opočno je vystavěný v renesančním slohu a je národní kulturní památkou. Má velice krásné arkádové nádvoří. Při prohlídce návštěvníci uvidí bohaté kolekce nábytku a uměleckých předmětů. K zámku patří rozlehlý anglický park. Pro veřejnost je otevřeno od dubna do října.

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s částečně oplocenou zahradou (velký zapuštěný bazén, zastřešené posezení, gril, ohniště) leží na kraji malé obce jen 2 km od vodní Nádrže Rozkoš.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 2397

Jednoduše zařízená chalupa s oplocenou zahradou (terasa a pergola s posezením, ohniště, vyžití pro děti) leží v malé obci na Náchodsku nedaleko Pekelského údolí a jen 10 km od vodní nádrže Rozkoš.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2396

Stylová chalupa k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, stolní tenis, hřiště, vyžití pro děti) v horské obci v malebné centrální části Orlických hor (turistika, cykloturistika)

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1928

Nová kvalitně zařízená chata k pronájmu se stylovou obytnou místností a terasou leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, gril, ohniště) jen 1,5 km od zámku Ratibořice a Babiččina údolí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2248

Pěkná chata s terasou leží v udržované zahradě (částečně živý plot, posezení, gril) v malebné lokalitě na okraji chatové osady nedaleko Novoveského rybníka a lesa v atraktivní oblasti Podorlicka.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1725

Dnes zobrazeno 16x

Rezervováno včera

Udržovaný a plně vybavený rodinný dům (chalupa) k pronájmu na oploceném pozemku (zapuštěný bazén, tenisový kurt, venkovní posezení s grilem) na atraktivní polosamotě v Orlických horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2159

Akceptované poukázky a asociace