Zobrazit na mapě

Zámek Opočno

Renesanční zámek Opočno stojí na místě původního gotického hradu, ze kterého se dochovala bašta, malá část hradeb, letohrádek, hradní kaple a míčovna. Zámecká budova je dvoupatrová a má tři křídla. V zámku je expozice dobového zařízení a obrazárna s bohatou sbírkou uměleckých děl. Dále je zde zajímavá kolekce zbraní a rozsáhlá knihovna s mnoha svazky. K zámku patří také kostel Nejsvětější Trojice s umělecky cenným oltářem, kazatelnou a relikviářem. Nejkrásnější částí areálu je zámecký park. Je vybudován v údolí Zlatého potoka. V roce 1820 vznikla jeho dnešní podoba. Na Zlatém potoce jsou uměle vybudované rybníčky, vodopád a nejrůznější kaskády. V parku se nachází množství romantických staveb. Zámecký park pozvolna přechází v oboru, ve které je chována vysoká zvěř.

Foto: Zámek Opočno - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Opočno

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Opočno je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Opočno je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prostorný a účelně zařízený apartmán k pronájmu se samostatným vchodem v přízemí rodinného domu s možností využití části zahrady (pergola, gril) v podhůří Orlických hor jen 8 km od Opočna (zámek).

2 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 2118

Cihlová chalupa s kompletně v selském stylu zrekonstruovaným interiérem, s terasou (posezení) a neoploceným pozemkem (bazén, ohniště) se nachází na polosamotě s pěkným výhledem do okolí.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1643

Dnes zobrazeno 10x

Pěkně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, pergola - posezení a krb) leží v chatové osadě u lesa na kraji města jen 2,5 km od místního zámku a jen 8 km od vodní nádrže Rozkoš.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1579

Velmi pěkná chata s útulným obytným pokojem v neoplocené zahradě (bazén, terasa, posezení, ohniště, gril) na malebném místě u lesa v blízkém sousedství pouze dvou dalších chat. Cykloturistika.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1469

Dnes zobrazeno 8x

Stylová chalupa k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, stolní tenis, hřiště, vyžití pro děti) v horské obci v malebné centrální části Orlických hor (turistika, cykloturistika)

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1928

Dnes zobrazeno 8x

Pěkná chata s terasou leží v udržované zahradě (částečně živý plot, posezení, gril) v malebné lokalitě na okraji chatové osady nedaleko Novoveského rybníka a lesa v atraktivní oblasti Podorlicka.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1725

Dnes zobrazeno 12x

Mimořádně luxusní stylová chalupa se sportovní a relaxační místností (vířivka) a saunou na neoploceném pozemku s terasou (bazén, posezení, krb) v krásné lokalitě tiché chalupářské osady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1068

Dnes zobrazeno 10x

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (pergola s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 8 km od Babiččina údolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1348

Akceptované poukázky a asociace