Zobrazit na mapě

Hrad Český Šternberk

Hrady a zámky

Areál hradu Český Šternberk byl v 18. století rozšířen ještě o barokní zámek. Z původní gotické stavby hradu se dochoval celý hradní palác, válcovitá věž a hradní kaple.

Při prohlídce se návštěvníci seznámí s životem na hradě v různých historických obdobích, je zde bohatá sbírka nábytku nejrůznějších slohů. Obdivuhodná je expozice grafických listů z období třicetileté války. Z rodu majitelů hradu Šternberků pocházel významný zakladatel Národního muzea pan Kašpar ze Šternberka. Díky němu je na hradě shromážděno mnoho vzácných uměleckých předmětů.

Zajímavá je rovněž sbírka portrétů rodiny Šternberků. Hrad je přístupný pro veřejnost od dubna do září.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Český Šternberk je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Český Šternberk je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1550b

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1550a

Prostorný kvalitně zařízený rekreační dům (chalupa) leží ve velké oplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem, gril) na okraji malé obce asi 13 km od Ledče nad Sázavou (hrad, Posázaví).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1759

Dnes zobrazeno 10x

Vkusně a útulně zrekonstruovaná chalupa (2 apartmány) k pronájmu s vířivým sudem a posezením s grilem v malebné krajině Ladova kraje jen 5 km od Velkých Popovic (pivovar).

2 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2278

Rezervováno včera

Kvalitně velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na pěkném místě zcela na kraji obce s malebným výhledem do krajiny jen 2 km od přírodní rezervace Stvořidla (kaňonu řeky Sázavy).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1556

Pěkná vesnická chalupa resp. samostatná část chalupy k pronájmu s uzavřeným dvorem (stolní tenis, posezení) a zahradou leží v malé vísce v malebné klidné na lesy a rybníky bohaté lokalitě na Táborsku.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2051

V loveckém stylu zařízená chata ve velké zahradě (bazén, plocha pro míčové hry, posezení, ohniště) na krásné samotě jen 8 km od přehrady Želivka a kláštera Želiv a 12 km od Humpolce.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0808

Akceptované poukázky a asociace