Zobrazit na mapě

Hrad Landštejn

Monumentální zřícenina Landštejn je nejlépe dochovanou stavbou tohoto typu v naší zemi. Původně se jednalo o románský hrad, který byl vystavěn ve 13. století. Pro veřejnost je otevřeno od dubna do září a návštěvníci zde mohou obdivovat ukázky architektury z dávné historie naší země.

Landštejn nechal vystavěn král Přemysl Otakar I. Původně měl funkci strážního a obraného hradu. Dějiny hradu byly velmi dramatické. Z počátku hrad zažil velký rozkvět, ale vzhledem k častému střídání vlastníků jeho prosperita velmi kolísala. Na konci 18. století zde vypukl zničující požár a potom už hrad nikdy nezískal svou původní podobu. Místní obyvatelstvo jej začalo rozebírat jako stavební materiál na stavbu domů v okolních vsích. V roce 1972 byly započaty práce na záchranu objektu, které trvaly téměř dvacet let. Poté byl hrad otevřen pro veřejnost. V létě se zde konají nejrůznější kulturní akce.

Fotogalerie - Hrad Landštejn

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Landštejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Landštejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa resp. zcela samostatná část chalupy s oplocenou zahradou (terasa, ohniště) v malé vesničce uprostřed malebné krajiny České Kanady a je ideální pro cykloturistickou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1656

Netradiční pěkná chata k pronájmu ve stylu severského domku na neoploceném pozemku (posezení, ohniště). Dovolená v malebné krajině přírodního parku Česká Kanada.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1815

Velmi pěkný nový apartmán pro dovolenou se zahradou (posezení, gril, ohniště) a rybníčkem je umístěn v bývalém mlýně na malebném místě zcela na kraji městečka v jihovýchodním cípu České Kanady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1567

Účelně zařízená chalupa resp. samostatná polovina chalupy se samostatnou zahradou (posezení, krb) na kraji malé obce s řadou možností ke koupání a k cyklovýletům po celé České Kanadě.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 0708

Pěkná prostorná chalupa k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (pergola s posezením, gril, ohniště) leží v malé obci u hranic s Rakouskem v malebné krajině poblíž přírodního parku Česká Kanada.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2249

Nová pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) v chatové rekreační oblasti nedaleko lesa a rybníků Komorník a Křivohlav v malebné krajině České Kanady.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1566

Prohlíželo 92 lidí

Nová pěkně zařízená chata s terasou (posezení, ohniště) v chatové rekreační oblasti přímo pod hrází rybníka Křivohlav a jen 500 m od rybníka Komorník (koupání). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1335

Kvalitně zařízený rekreační dům (chalupa) k pronájmu se zahradou (zapuštěný bazén, stolní tenis, trampolína, vyžití pro děti) leží na okraji městečka v malebné krajině přírodního parku Česká Kanada.

5 ložnic / max 17 osob
číslo chalupy: 1866

Akceptované poukázky a asociace