Zobrazit na mapě

Bezručovo údolí

Přírodní zajímavosti

Bezručovo údolí u Chomutova bylo v roce 2002 vyhlášeno přírodním parkem.

Bezručovým údolím vede mnoho pěších i cyklistických stezek, je proto vyhledávaným oddychovým místem nejen pro obyvatele Chomutova, ale i pro turisty, kteří dovolenou v Krušných horách tráví.

Součástí přírodního parku Bezručovo údolí je i nárdoní přírodní rezervace Novodomské rašeliniště, které patří k největším v tomto kraji. Krásnou částí tohoto území je i dvě stě let starý bukový les blízko Kameničky, kde žije mnoho zvířat a ptáků. Je zde také několik lokalit s výskytem vzácných chráněných druhů rostlin, jako je koniklec, lilie zlatohlávek nebo zimostrázek alpský.

V údolí asi 8 km od Chomutova byla na přelomu 19. a 20. století vybudována přehrada Kamenička. Je to překrásné místo obklopené bukovými lesy, které vás především na podzim okouzlí zlatými barvami stromů.

Při cestě údolím můžete navštívit i zříceninu hradu Hausberk, odkud se naskýtá úžasný výhled.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Bezručovo údolí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Bezručovo údolí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Útulná plně vybavená rodinná chata s krbem k pronájmu leží na oploceném pozemku (vyhřívaný bazén, sauna, vířivka, venkovní krb s posezením, gril a stolní tenis) v chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2215

Novostavba luxusně zařízené chaty k pronájmu s infrasaunou, vířivkou a vyhřívaným venkovním bazénem leží na částečně oploceném pozemku v klidné chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2216

Novostavba luxusně zařízené chaty k pronájmu s infrasaunou, vířivkou a vyhřívaným venkovním bazénem leží na částečně oploceném pozemku v klidné chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2217

Prohlíželo 172 lidí

Rezervováno 1. 10.

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 8 km od Božího Daru. Ideální pro turisty a cykloturisty.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chalupy: 2251

Prohlíželo 143 lidí

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (pergola, posezení, krb) na malebné polosamotě v lese jen 6 km od Loun (aquapark) s možností krásných výletů do CHKO České Středohoří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1176

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Akceptované poukázky a asociace