Zobrazit na mapě

Bezručovo údolí

Přírodní zajímavosti

Bezručovo údolí u Chomutova bylo v roce 2002 vyhlášeno přírodním parkem.

Bezručovým údolím vede mnoho pěších i cyklistických stezek, je proto vyhledávaným oddychovým místem nejen pro obyvatele Chomutova, ale i pro turisty, kteří dovolenou v Krušných horách tráví.

Součástí přírodního parku Bezručovo údolí je i nárdoní přírodní rezervace Novodomské rašeliniště, které patří k největším v tomto kraji. Krásnou částí tohoto území je i dvě stě let starý bukový les blízko Kameničky, kde žije mnoho zvířat a ptáků. Je zde také několik lokalit s výskytem vzácných chráněných druhů rostlin, jako je koniklec, lilie zlatohlávek nebo zimostrázek alpský.

V údolí asi 8 km od Chomutova byla na přelomu 19. a 20. století vybudována přehrada Kamenička. Je to překrásné místo obklopené bukovými lesy, které vás především na podzim okouzlí zlatými barvami stromů.

Při cestě údolím můžete navštívit i zříceninu hradu Hausberk, odkud se naskýtá úžasný výhled.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Bezručovo údolí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Bezručovo údolí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 15x

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (pergola, posezení, krb) na malebné polosamotě v lese jen 6 km od Loun (aquapark) s možností krásných výletů do CHKO České Středohoří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1176

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno včera

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Akceptované poukázky a asociace