Zobrazit na mapě

Technické Muzeum Liberec

Technické Muzeum v Liberci je pro návštěvníky otevřeno od roku 2014. Ve svých expozicích představuje historii dopravy a průmyslové výroby na Liberecku.

Velký prostor muzeum věnuje tramvajové a železniční dopravě ve zdejším regionu pod Ještědem. Krásná je výstava historických jízdních kol, motocyklů či automobilů z předválečného i poválečného období. Součástí výstavy je sbírka modelů aut, autobusů i dalších dopravních prostředků.

Část expozice pojednává o průmyslové výrobě ve zdejším kraji, zejména pak o historii textilního průmyslu, který zde má dlouhou tradici. Dále se dozvíte, kdo byli pánové Liebig nebo Linser, i to, že k Liberecku neodmyslitelně patří jména jako Ferdinand Porsche a Václav Laurin.

 

Fotogalerie - Technické Muzeum Liberec

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Technické Muzeum Liberec je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Technické Muzeum Liberec je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tichém horském prostředí v blízkosti pouze několika málo dalších chat jen 7 km od centra Liberce (aquapark Bybylon).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1849

Velmi pěkná chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (stolní tenis, posezení, ohniště) pod lesem na okraji obce s možností využití víceúčelového hřiště v kouzelném prostředí Jizerských hor.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2336
Liberecké technické muzeum představuje návštěvníkům ucelenou expozici o technické historii Libereckého kraje včetně mnoha cenných exponátů.

Poloroubená místně typická chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v klidné části obce jen 2,5 km od přehrady Fojtka (koupání) a jen 10 km od Liberce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0924

Prohlíželo 118 lidí

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a zahradou (bazén, posezení, ohniště) na kraji horské rekreační osady u lesa v samém srdci Jizerských hor jen 1,5 km od lyžařského střediska Severák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1033

Velmi pěkně zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril) v romantickém lesnatém prostředí Jizerských hor jen 600 m od rozhledny Slovanka a jen 400 m od ski areálu Severák.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1447

Účelně a pěkně zařízená poloroubená chalupa se zahradou (posezení, gril) na kraji malé obce ležící přímo pod horou Ještěd jen 200 m od koupaliště a jen 10 km od centra Liberce. Turistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0844

Prohlíželo 242 lidí

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebném prostředí na polosamotě nedaleko lesa přímo na turistické stezce mezi rozhlednami Bramberk a Slovanka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1551

Prostorný zrekonstruovaný rekreační horský dům k pronájmu se společenskou místností a saunou leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště, vyžití pro děti) na krásném místě u lesa a potoka.

9 ložnic / max 43 osob
číslo chalupy: 2337

Akceptované poukázky a asociace