Zobrazit na mapě

Technické Muzeum Liberec

Technické Muzeum v Liberci je pro návštěvníky otevřeno od roku 2014. Ve svých expozicích představuje historii dopravy a průmyslové výroby na Liberecku.

Velký prostor muzeum věnuje tramvajové a železniční dopravě ve zdejším regionu pod Ještědem. Krásná je výstava historických jízdních kol, motocyklů či automobilů z předválečného i poválečného období. Součástí výstavy je sbírka modelů aut, autobusů i dalších dopravních prostředků.

Část expozice pojednává o průmyslové výrobě ve zdejším kraji, zejména pak o historii textilního průmyslu, který zde má dlouhou tradici. Dále se dozvíte, kdo byli pánové Liebig nebo Linser, i to, že k Liberecku neodmyslitelně patří jména jako Ferdinand Porsche a Václav Laurin.

 

Fotogalerie - Technické Muzeum Liberec

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Technické Muzeum Liberec je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Technické Muzeum Liberec je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 10x

Pěkná jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tichém horském prostředí v blízkosti pouze několika málo dalších chat jen 7 km od centra Liberce (aquapark Bybylon).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1849

Poloroubená místně typická chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v klidné části obce jen 2,5 km od přehrady Fojtka (koupání) a jen 10 km od Liberce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0924

Dnes zobrazeno 13x

Rezervováno dnes

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a zahradou (bazén, posezení, ohniště) na kraji horské rekreační osady u lesa v samém srdci Jizerských hor jen 1,5 km od lyžařského střediska Severák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1033

Velmi pěkně zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril) v romantickém lesnatém prostředí Jizerských hor jen 600 m od rozhledny Slovanka a jen 400 m od ski areálu Severák.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1447

Účelně a pěkně zařízená poloroubená chalupa se zahradou (posezení, gril) na kraji malé obce ležící přímo pod horou Ještěd jen 200 m od koupaliště a jen 10 km od centra Liberce. Turistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0844

Dnes zobrazeno 11x

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebném prostředí na polosamotě nedaleko lesa přímo na turistické stezce mezi rozhlednami Bramberk a Slovanka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1551

Dnes zobrazeno 12x

Zrekonstruovaná chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zahradní altán, ohniště) v sousedství rozhledny Nisanky na samotě u lesa a je ideální základnou pro výlety do Jizerských hor.

6 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2077

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na přírodním pozemku (terasa, posezení, ohniště) v okrajové části obce u lesa s nádherným výhledem do okolí v oblasti ideální k turistice a zimním sportům.

4 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 1581

Akceptované poukázky a asociace